Vėjuotą spalio 22 d. rytą Anykščių Jono Biliūno gimnazijos mokytojai išvyko į Kėdainius. Edukacinė išvyka prasidėjo nuo apsilankymo vienoje seniausių Lietuvoje Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje, kur laukė maloni pažintis su šios ugdymo įstaigos atstovais. Trumpos ekskursijos metu mokytojai sužinojo gimnazijos, įkurtos 1647 m., istoriją, apžiūrėjo edukacines erdves. Vėliau dalyvavo seminare „ Matematikos, gamtos mokslų ypatumai, vykdant įtraukųjį ugdymą: geroji darbo patirtis’’. Gimnazija padarė didelį įspūdį tiek savo istorija, tiek pasiekimais.
Kitas kelionės tikslas- ekskursija po Kėdainių senamiestį, garsėjantį savo grožiu. Ekskursijos pradžioje gidė papasakojo apie miesto įkūrimą ir pakvietė apsilankyti didikų Radvilų mauzoliejuje, kuriame saugomi šeši unikalūs šios giminės sarkofagai. Tai pirmoji atkurta XVII a. LDK didikų kapavietė Lietuvoje, įrengta vienoje seniausių ir didžiausių protestantiškų bažnyčių visoje buvusioje ATR. Iš mauzoliejaus, grožėdamiesi senamiesčio architektūra, mokytojai patraukė į Senosios rinkos aikštę, kur apžiūrėjo Sinagogų kompleksą, išgirdo įdomių istorijų iš žydų gyvenimo. Paskutinis aplankytas objektas – medinė liaudies baroko stiliaus Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčia, kurios istorija skausminga. 1963 m. šventovė buvo uždaryta, paversta sandėliu. 1991 m. restauruota ir grąžinta tikintiesiems. Ekskursija padėjo įsitikinti, kad ne veltui Kėdainiai vadinami daugiakultūriu miestu, turinčiu unikalų istorinį paveldą.
Turininga edukacinė išvyka neprailgo. Mokytojams tai buvo puiki galimybė pasisemti gerosios patirties iš savo kolegų ir susipažinti su Kėdainių miesto istorija.
Regina Pipirienė