Gegužės 26 d. gimnazijoje lankėsi Rasa Šakauskienė „Agrokoncerno" įmonių grupės personalo direktorė. Ji susitiko su  I–III klasių gimnazistais. Viešnia pasakojo apie karjeros galimybes „Agrokoncerno" įmonių grupėje. Pasidžiaugė, kad ir mūsų gimnazijos alumnai yra sėkmingai

įsilieję į jų kolektyvą. Tai pirmo lygio vadovas direktoriaus pavaduotojas gyvulininkystei Deividas Medžiuolis ir dar tebestudijuojanti  LSMU Veterinarijos akademijoje Liepa Skrusdytė, kuriai paskirta įmonės stipendija ir darbo vieta po studijų.

„Agrokoncerno" įmonių grupę vienija daugiau kaip 50 įmonių, iš kurių didžioji dalis savo veiklą vysto agrosektoriuje. Tai kompanija, kuri jau apie 20 metų bendradarbiauja su įvairiomis mokymosi įstaigomis, tokiomis kaip Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos sveikatos ir mokslų universitetas, Kauno kolegija, Vilniaus kolegijas, Šiaulių kolegija ir t.t.

2022 metais jie pradėjo vystyti naują projektą su gimnazijomis. Jau aplankė apie 50. Projekto tikslas – supažindinti jaunimą su agroverslu ir papasakoti apie agrosektoriaus ateities perspektyvas. Lietuvos žemės ūkio sektorius pasižymi inovatyvumu ir technologine pažanga. Visa tai nevyktų be jaunų ir aktyvių žmonių. „Agrokoncerno" įmonių grupė siekia, kad jauni žmonės rinktųsi ne tik populiarias, bet ir perspektyvias specialybes. Mano, kad prie tokio švietimo turi prisidėti ne tik mokymo įstaigos, bet ir verslai.

Susitikimo metu Rasa Šakauskienė pristatė gimnazistams paramos galimybes, kurias jų verslas suteikia tam tikras specialybes pasirinkusiems jaunuoliams. Pernai, po vizitų, apie 10 gimnazistų dabar jau yra pirmojo kurso studentai, kuriems teikiama koncerno finansinė parama ir užtikrinama darbo vietą po studijų. Viešnia pabrėžė, kad tai yra svarbu, nes ne kiekviena šeima gali išleisti savo vaiką mokytis į didmiestį. Daugiau nei 150 darbuotojų šioje įmonių grupėje pradėjo dirbti dar būdami studentai.

Per artimiausius penkerius metus „Agrokoncerno“ įmonių grupėje planuojama plėtra, atidarant naujus, modernius gyvulininkystės kompleksus, kuriuose bus paklausūs veterinarinės medicinos ir gyvūnų mokslų sričių specialistai.

Žemės ūkio sėkmingam vystymui reikalingi agronomai. Agronomijos uždavinys – tyrinėti žemės ūkio augalų savybes bei augimo sąlygas ir rasti būdus bei priemones, kaip jas pagerinti. Šiandienos žemės ūkio sektorius yra viena iš perspektyviausių krypčių, kuri gali užtikrinti karjeros galimybes, įdomų ir gerai apmokamą darbą. Ateities agronomai baigę studijas jau valdys robotus, dirbs su dirbtiniu intelektu, jiems reikės labai daug informatikos žinių, užsienio kalbų.

Renginio pabaigoje Rasa Šakauskienė paragino gimnazistus rinktis paklausias studijų kryptis, o tuos, kurie įdėmiai klausė ir atsakė į pateiktus klausimus apie „Agrokoncerno" įmonių grupę, apdovanojo.

Karjeros specialistė A. Tylaitė