Gegužės 25 d. popietę Ib klasės gimnazistai lankėsi UAB „Anykščių ratas“. Vyko tikslinis profesinio veiklinimo susitikimas. Dauguma gimnazistų ne kartą buvo girdėję apie sėkmingą įmonės veiklą iš spaudos, šeimos narių ar pažįstamų, todėl noriai sutiko apsilankyti, pamatyti ir susipažinti

su jų veikla, karjeros galimybėmis, darbuotojų darbo sąlygomis.

UAB „Anykščių ratas“ sėkmės istorija prasidėjo 2000 metais. Pagrindinė įmonės veikla – tarptautinis krovinių gabenimas sausumos keliais nuosavu transportu. Šiuo metu įmonei priklauso ~50 sunkvežimių su standartinėmis tentinėmis puspriekabėmis. Įmonės transporto priemonių amžiaus vidurkis siekia apie 2,5 metų. Visi vilkikai atitinka EURO 6 emisijos standartą, todėl yra draugiški aplinkai. Taip pasakojimą pradėjo pasitikusi įmonės administratorė. Atsakiusi į klausimus ji gimnazistus perdavė ekspeditorių ir transporto vadybininkų grupei. Jie plačiau supažindino su šių profesijų subtilybėmis – reikalingais gebėjimais, įgūdžiais, darbo aplinka, naudojama programine įranga transporto maršrutų planavimui, sudarymui ir valdymui.

Po to gimnazistai buvo pakviesti apžiūrėti vilkikus, įvertinti šiuolaikinių kabinų ergonomiškumą, technologinę pažangą. Jie daug sužinojo apie tolimųjų reisų vairuotojų sunkią, sudėtingą, bet kartu ir romantišką kasdienybę, reikiamus darbui gebėjimus ir įgūdžius.

Taip baigėsi saulėta ketvirtadienio popietė. Sunku įvertinti jos prasmę, sužinoti ar buvo pasiekti numatyti tikslai. Ir jei, bent vienam gimnazistui ji padės pasirinkti ateities kryptį – tai buvo prasminga.

karjeros specialistė A. Tylaitė, kuratorė M. Baltrušiūnė