Karjera – kelionė, o ne galutinis tikslas. Tai savęs pažinimas, tobulėjimas, saviraiška ir visą gyvenimą trunkantis mokymasis. Todėl svarbu kuo anksčiau išmokti konstruktyviai žvelgti į ateitį: išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą bei planuoti savo vietą darbo rinkoje.
Kovo 24 dieną Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje vykusiame renginyje „Karjeros diena 2023“ dalyvavo visi gimnazijos mokiniai.
Atvyko daug svečių iš profesinių mokyklų, kolegijų, universitetų. Vyko įvairios edukacijos, praktiniai užsiėmimai, paskaitos, informacijos sklaida apie stojimus, darbo užimtumo tarnybos pranešimas apie laisvas darbo vietas gimnazistams.
Gimnazistai turėjo galimybę paklausyti Vilniaus kolegijos paskaitų apie tai, kaip pasirinkti studijas, diskutavo ar žmonės tampa laimingesni mokėdami mokesčius, intriguojanti paskaita nuo palapinės iki Dubajaus, kalbėjo apie madą ir įvaizdį.
VU lektorius papasakojo savo universiteto įkūrimo istoriją, supažindino su VU reikalavimais stojant, individualiai konsultavo „konsultavimo salelėje“.
ISM jaunuoliai puikiai tvarkėsi su didelėmis auditorijomis ir smagiai pasakojo apie studijas jų universitete, darbo galimybes, perspektyvas, CV ir motyvacinio laiško rašymą, II gimnazistams kalbėjo apie tai, kad karjerą renkasi jie patys.
Mykolo Romerio universiteto atstovės papasakojo apie neeilinę asmenybę Mykolą Romerį – profesorių, universiteto rektorių, Lietuvos konstitucinės teisės mokslo kūrėją, kurio vardu pavadintas universitetas. Supažindino su studijomis universitete, mainų programomis.
Besidomintys karininko profesija turėjo galimybę išgirsti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos 3 laipsnio kariūno pristatymą .
Vilnius TECH atvyko su edukacija ketvirtokams gimnazistams „Robotai ir dirbtinis intelektas – konkurentai ar pagalbininkai?“ taip pat pristatė studijų programas besidomintiems gimnazistams.
Gimnazistai taip pat turėjo galimybę išgirsti apie studijas Kauno technikos , Utenos, Panevėžio, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijose.
Puikiai pasiruošę, su įvairiomis edukacijomis atvyko Utenos profesinio rengimo centras, Vilniaus automechanikų ir verslo mokykla, Vilniaus statybų rengimo centras, Ukmergės technologijų mokykla, Kupiškio technologijų ir verslo mokykla. Gimnazistai kepė sausainius, klijavo iš plytelių vitražus, litavo, tikrinosi žinias ir atliko daug kitokių veiklų.
Karjeros specialistės Ramunė ir Aldona