Šių mokslo metų Filmų kūrimo III kurso mokinių komandai (G. Pakalkaitė, U. Taurelytė, E. Jurgelionytė, G. Atkočiūnaitė, E. Sereičikas, A. Rasalas, A. Karoblis, N. Jakimovas, V. Žmoginas, R. Adamonis, G. Žygelytė, S. Šajevičius, T. Čepukas) akimirksniu prabėgo 9 mėnesiai kino edukacijos projekte “Le Cinèma, cent ans de jeunesse/Kinas, šimtas metų jaunystės”. Filmo kūrimas ilgas ir daug resursų reikalaujantis procesas. Tie, kas pasiryžo nueiti šį kelią, turėjo įveikti daugelį iššūkių ir nepatogumų. Tačiau kaip smagu atrasti save, galintį kurti ir pasakoti istoriją kino vaizdais.
Įsimintinos baigiamosios 4 dienos Paryžiuje, kur tarp kitų šalių jaunimo grupių, pristatėme mūsų sukurtą vaidybinį filmą „Kartu”. Savo filme pasakojame istoriją apie du jaunus šiandienos žmones, kurie ieško ryšio su savimi ir vienas su kitu. Tai tarsi trumpas epizodas iš realaus jaunų žmonių gyvenimo, kuriame jausmai ir išgyvenimai persipina su kasdienybės rutina. Nepaprastai smagu buvo girdėti, jog mūsų filmas buvo pažiūrėtas kaip tikras kinas, o ne tik mokyklinis filmukas. Gražių žodžių sulaukėme iš vieno pagrindinių šio projekto kino edukatoriaus A. Bergala, savo atsiliepimais dalijosi kitų šalių režisieriai bei jaunimas. Mūsų filme panaudota garso žinutė apie karą Ukrainoje leido mums dar kartą tarptautinei auditorijai priminti, kas vyksta Europos viduryje, ir dar kartą atkreipti dėmesį, jog mūsų visų susitelkimas ir visokeriopa parama padėtų sustabdyti agresiją.
Kasdienos dienotvarkė Paryžiuje apėmė nuo kitų šalių filmų žiūrėjimo, kalbėjimosi apie juos iki bastymosi po šviesos, šilumos ir garsų sklidiną megapolį. Palydėjome saulę būdami ant Eifelio bokšto; sulaukėme paryžiečių šypsenų ir pritarimo, kai važiuodami metro traukėme “Queen” dainas; aplankėme atstatomą gotikinę Notre-Dame de Paris katedrą; užsukome pasimėgauti dar viduramžiais įkurtu Šekspyro knygynu; laižėme gardžiausių Paryžiaus ledų; gėrėjomės Sainte Chapelle bažnyčios vitražais; pamatėme stiklinę Luvro piramidę; Tiuilri sodus su poilsiaujančiais paryžiečiais, Invalidų rūmuose stebėjome, kaip iškilmingai į paskutinę kelionę išlydimas garbingas karininkų profesijos atstovas, aplankėme I ir II pasaulinių karų ekspozicijas, užkopėme į Monmartrą pasigėrėti horizontą siekiančia balto Paryžiaus panorama. O tarpkultūrinio dialogo patirtis įgijome bendraudami su kitų šalių jaunimu smagiame piknike. O kur dar pasivaikščiojimas Saint-Martin kanalo pakrante, kur paryžiečiai vakare leidžia laiką. Nueita begalė kilometrų, važiuota metro įvairiomis kryptimis, patirtas Paryžiaus gyvenimas, juoktasi, mėgautasi, bendrauta ir pamatyta daug mokinių sukurto kino. Buvome tikri savo šalies ir Anykščių ambasadoriai.
Esame nuoširdžiai dėkingi nevyriausybinei organizacijai Meno Avilys ir kinotyrininkei Ginte Zulyte už pasitikėjimą ir suteiktą galimybę dalyvauti šiame projekte; režisierei Živilė Mičiulytė už kino žinių perteikimą bei profesionalius patarimus, kuriant filmą; režisieriui ir operatoriui Mindaugas Survila už praktines filmavimo bei filmo kūrimo pamokas; Anykščių TSK „Motor sportas“ ir gastrobarui „Perino“ už suteiktą galimybę filmo filmavimui jų įmonių lokacijose; UAB „ESSPO“, UAB „Anykščių ratas“, UAB „Baldjoda“, UAB „Anykštukas“, UAB „Anykščių daržovės“ bei anykštėnams S. Jovaišai ir A. Baurai už finansinę paramą mokinių kelionei į Paryžių. Mūsų padėka skrieja visiems geros valios žmonėms, kurie mus palaikė, tikėjo. O mums pavyko tarptautinei auditorijai atskleisti gilius jaunų žmonių išgyvenimus ir kurti jaukesnį, atviresnį, draugiškesnį dabarties pasaulį.
Anykščių miesto auditorijai mūsų filmas bus pristatytas Miesto šventės metu.