Papasakosiu jums apie savo kelionę į Briuselį, Europos moksleivių sąjungos Generalinę asamblėją. Taigi, pradedu nuo pirmosios dienos. Abudu skrydžiai praėjo sklandžiai ir greitai, be jokių trukdžių. Lėktuvuose saldžiai pamiegojau, nes skrydžiai buvo ankstyvi. Atvykę į Briuselį dar turėjome kelias valandas, kol prasidės pirmosios dienos programa ir veiklos, todėl turėjome šiek tiek laiko apžiūrėti miesto centrą, pavalgyti, išgerti kavos. Pamačiusi, kaip gyvena žmonės Belgijoje, įsitikinau, kaip gražiai ir patogiai mes gyvename. Briuselyje namai pastatyti šalia vienas kito, kiemai labai maži, gatvėse mėtosi šiukšlės, nes žmonės, gyvenantys centre, pripildę šiukšliadėžes, šiukšlių maišus palieka tiesiog gatvėje. Patyriau tikrą kultūrinį šoką, kai eidama miesto centru turėjau vos ne perlipti šiukšlių kalnus.
Atvykome į OBESSU būstinę šiek tiek anksčiau negu visi, nes oras tikrai nebuvo labai malonus. Prieš renginio pradžią, susipažinau su kitų šalių atstovais ir sužinojau apie jų jaunimo organizacijų veiklas, kas man ir buvo įdomiausia. Po atidarymo mus išsamiai supažindino su OBESSU organizacija. Įdomūs faktai: kitais metais organizacijai sueina 40 metų ir ji vienija 24 valstybes ir 36 jaunimo organizacijas.
Antroji diena prasidėjo nuo pusryčių.
Po to įvyko generalinės asamblėjos atidarymas, jo metu apžvelgėme finansinę, įvykusių renginių ataskaitas, balsavome dėl Europos moksleivių sąjungas vienijančio biuro įstatų pakeitimo, dalyvavome įvairiose darbo grupėse bei kartu aptarėme ateinančių metų planus. Man visada įdomiausia būna klausyti finansinių ataskaitų, nes taip aiškiai galima suprasti, kur, kaip ir kam yra išleidžiami pinigai. Po šių ataskaitų pristatymų vyko naujai norinčių prisijungti organizacijų prisistatymai ir balsavimas. Viena organizacija buvo iš Slovakijos, o kita iš Juodkalnijos. Apie Slovakiją buvo įdomu pasiklausyti, nes tai yra antroji šalies organizacija, vienijanti jaunimą, kas, mano manymu, nėra labai patogu. Visgi abi organizacijos buvo priimtos į OBESSU. Grupių darbo metu aptarėme VOTE 16 plėtrą Europoje bei OBESSU pliusus ir minusus. Po darbų turėjome galimybę apžiūrėti apylinkes. Dvorpo miestelis gražus, pritaikytas turizmui.
Trečioji diena buvo skirta naujojo valdybos nario bei biuro narių rinkimams. Buvo tikrai įdomu klausytis apie visus jų planus, norus ir kompetencijas. Valdybos nariais pretendavo tapti 3 kandidatai ir dėl vieno nario išrinkimo balsavome net 7 kartus. Renkant biuro narius užteko balsuoti vieną kartą, nes iš 5 galimų kandidatų reikėjo išrinkti 4. Šios dienos pabaigoje įvyko ,,Tautinis vakaras", kurio metu organizacijos atsivežė savo atributikos ir pristatė savo šalis. Mes atvežėme LMS lipdukų ir sausainių ,,Gaidelis“.
Paskutinę dieną turėjome daug laisvo laiko iki skrydžio, taigi kartu su savo kolegomis iš kitų šalių pasivaikščiojome po Briuselį.
Mieli mokytojai, labai dėkoju už kelionės rėmimą, nes tikrai nebūčiau viso šito patyrusi be Jūsų pagalbos. AČIŪ!
Samanta Šleiniūtė, IIa kl.
Lietuvos moksleivių sąjungos Anykščių padalinio pirmininkė