Baigiantis mokslo metams, jau tradicija tapo – Jono Biliūno gimnazijos mokytojai aplanko vis kitą šalies regioną. Šiemet kolektyvas išvyko į Žiemgalą.
Šiandieninė lietuviškoji Žiemgalos dalis plyti keliuose pasienio su Latvija rajonuose, kuriuos vienija bendras gentinės kilmės paveldas, istorija ir jos reliktai. Didžiausias miestas, tituluojamas Žiemgalos sostine, – Joniškis. Pažintis su šiuo miestu prasidėjo gidės Dalios pasakojimu ir pasivaikščiojimu po miestą. Kodėl Joniškis? Vilniaus vyskupas Jonas iš Lietuvos kunigaikščių (1519-1538) 1536 m. įkūrė Joniškio parapiją, o Zigmantas III Vaza 1616 m. suteikė Joniškiui Magdeburgo privilegiją.
Nuo 2009 m. Joniškyje veikia krepšinio muziejus. Čia mokytojus pasitiko Leonas Karaliūnas – gyvoji krepšinio enciklopedija, - kuris išradingai, vaizdžiai ir edukatyviai pasakojo Joniškio, Lietuvos ir pasaulio krepšinio istoriją. Gausybė įdomiausių eksponatų: Lietuvos ir užsienio krepšinio legendų marškinėliai, įspūdingo dydžio sportiniai batai, garbingiausi apdovanojimai – nepaliko abejingų.
Kolektyvas lankėsi Žagarės gimnazijoje, kurioje vyko abiejų mokyklų mokytojų pasidalijimas gerąja patirtimi.
Ekskursija tęsėsi po Žagarės miestą. Vienas įspūdingiausių Žagarės miesto kultūros paveldo objektų – Žagarės dvaro rūmai. Taip pat aplankytas ir ilgas siauras kalvagūbris, praslinkusių ledBarborosynų suformuotas iš smėlio ir žvyro. Pasigrožėta Žagarės dolomitine atodanga. Keliaujant akį patraukė ir puodų namas, ir gidės Modestos įdomiai papasakota Barboros legenda.
Vakarop dar laukė kultūrinė – edukacinė programa „Žiemgalių patiekalų, kleckų gaminimas ir degustavimas“. Kalnelio kaimo sodyboje veikia mažoji bendrija „Povilo virtuvė“. Čia „gyvos ugnies“ virtuvės šefas Povilas Mikalajūnas supažindino ne tik su modernia maisto gamybos įranga, bet ir duonkepe krosnimi. Šefas daugelį patiekalų gamina lauke, ant „gyvos ugnies“.
Sotūs, laimingi, linksmi, atsipalaidavę, pozityvūs, puikios nuotaikos, smagiai praleidę laiką kartu, susipažinę su Žiemgalių regiono istorija, papročiais, tradiciniais patiekalais Jono Biliūno gimnazijos mokytojai grįžo į savo kraštą. Tik tokios kelionės ir vienija kolektyvą.
Kelionės, ekskursijų, edukacinės programos išlaidos apmokėtos iš projekto „Bendrystės tiltai – 1“, finansuojamo Anykščių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis pagal priemonę Nr2.1.2.09 „Nevyriausybinių ir bendruomeninių organizacijų iniciatyvų skatinimas ir rėmimas“.