Jau ketvirtąjį kartą mus pakvietė piligrimystė Šv. Jokūbo keliu Užunvėžiai - Anykščiai. Ši kelionė apjungia visas miesto mokyklas ir AČIŪ tiems, kurie neišsigando nei nedėkingos orų prognozės, nei ilgo 20 km. kelio. Smagu, kad šiais metais prie mūsų prisijungė ir tėvai. Šv. Jokūbo kelio globėja – Kovo 11-osios Akto signatarė dr. Laima Andrikienė, o šių metų kelias yra skirtas įstojimo į Europos sąjungą 20- mečiui ir pasaulio tautų teisuolės bibliotekininkės O. Šimaitės atminimui.
Į praeitį nukeliančioje nuostabioje Užunvėžių bažnytėlėje Šv. Mišias už viso pasaulio savanorius ir piligrimus aukojo mūsų parapijos vikaras Žilvinas Treinys.
Visi žygeiviai kelionės metu turėjo atlikti jiems paskirtas užduotis, o 20 km. pakankamas atstumas, kad galėtum ir gamtą stebėti, ir draugu pasirūpinti, ir tyloje su savimi pabūti. Tradiciškai aplankėme lietuvių kalbos mokytojo Balio Žvirblio sodybą. Pailsinome kojas, pasistiprinome kareiviškais daviniais (ačiū klebonui Petrui Baniuliui), atsigaivinome kaimo šulinio vandeniu. O grįžus į parapijos namus mūsų laukė gardi staigmena - daug picų, kuriomis vėlgi pasirūpino klebonas. Pasistiprinę dalijomės nuotraukomis, išgyvenimais, džiaugsmais, atradimais. O nuovargį nuplovė abituriento Arno gitaros akordai. AČIŪ visiems keliavusiems ir prisidėjusiems prie kelionės. Džiugios vasaros ir iki kitų metų žygio.
Daiva Kuprionienė