Tarptautinės šeimos dienos proga keturi I-II gimnazijos klasių tėveliai priėmė iššūkį – pravesti karjeros ugdymo pamoką. Pamokoje įsipareigojo papasakoti apie gyvenimo profesinius pasirinkimus, karjerą, savo darbo ir veiklos specifiką. Susitikimuose su gimnazistais dalyvavo Kazys Šapoka UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ direktorius, Daiva Buelė Anykščių ligoninės slaugytos padėjėja bei socialinė darbuotoja, vaistinės savininkas -farmacininkas Remigijus Judickas taip pat Valdas Palionis Anykščių rajono policijos komisariato reagavimo skyriaus viršininkas.
K. Šapoka mokiniams papasakojo apie komunalinio ūkio veiklą, supažindino su šiukšlių išvežimo sistema, kainomis, kurias moka komunalinis ūkis, su naujų tekstilės konteinerių paskirtimi. Priminė, kaip svarbu rūšiuoti šiukšles.
R. Judickas – pirmos Anykščių rajone individualios vaistinės savininkas ir vaistininkas, kurioje iki šiol dar gaminami vaistai. Gimnazistams papasakojo apie farmacininko specialybę, mokslus, vaistininko ir farmatechniko specialybių skirtumus, darbo dienos specifiką, vaistininkui reikalingas asmenines savybes, kantrybę bendraujant su klientais,
D. Buelė gimnazistams pabrėžė, kad svarbu nebijoti klysti, keisti savo specialybę, rinktis naujas galimybes. Daiva papasakojo apie socialinio darbuotojo darbą su klientais jų namuose, sunkų, bet labai prasmingą slaugytojos padėjėjos darbą ligoninėje slaugant ligonius.
V. Palionis supažindino mokinius su Lietuvos policininko veikla, jų trūkumu, aptarė rizikas dirbant šį darbą. Plačiau papasakojo apie kinologo veiklą, kuri sudomino ne vieną mokinį, papasakojo apie priemones, kurias reikia taikyti įvairiose neįprastose situacijose.
Smagu, kad gimnazistai tėvams turėjo klausimų ir aktyviai dalyvavo pamokose.
Nuoširdus ačiū, dalyvavusiems tėveliams!
Karjeros specialistė Ramunė Petrusevičienė