Pakiliai nusiteikę mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai bei svečiai rinkosi į Rugsėjo 1-osios šventę. Šiais mokslo metais šventė buvo ir tradicinė, ir nauja. Viena iš naujovių – gimnazijos Angelo Sargo šventinimo ceremonija. Angelas Sargas jaukiai atsisėdo

ant gimnazijos stogo, jį pašventino Anykščių šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios klebonas Petras Baniulis. Klebonas linkėjo, kad Angelas Sargas saugotų visus nuo blogybių. Buvo pašventintas ir koplytstulpis, skirtas gimnazijos šimtmečiui paminėti.

Vėliau – tradicinė eisena Jono Biliūno kapo link. Laimės Žiburio papėdėje vyko šventinė literatūros pamoka, kurią vedė lietuvių kalbos mokytoja Virginija Žalatkovienė ir naujasis gimnazijos režisierius Julius Jakubėnas. Visus sveikino gimnazijos direktorė Regina Drūsienė, Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, gimnazijos tarybos pirmininkas Darius Čypas, Anykščių šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios vikaras Žilvinas Treinys.

Dar vien naujovė – šių metų abiturientai bus pirmoji laida, kuri pradės naują mūsų gimnazijos tradiciją „Tabula rasa“. Baltas kaspinas simbolizuoja mokslo metų pradžią, švarią vaiko sielą. Rugsėjo 1-ąją kaspinas baltas, per šiuos metus abiturientai turės užpildyti jį savo mintimis ir palinkėjimais, prirašytas kaspinas bus saugomas gimnazijos muziejuje. Kaspinu abiturientai apjuosė Biliūno kapą, taip įprasmindami rašytojo vardo suteikimo gimnazijai septyniasdešimtmetį.

Po šventinės pamokos prie Laimės Žiburio visi grįžo į gimnaziją, vyko susitikimai su klasių kuratoriais, kolegomis, bendraklasiais.

Dalia Andriuškevičienė