Pavasariui vis labiau džiuginant mus grįžtančia šiluma, „1 kūrinio galerijoje“ jau kuris laikas žiūrovai mėgaujasi nauju kūriniu. Artėjant mokslo metų pabaigai, savo kūrybiškumą atskleidžia abiturientai – šį kartą Luknė Gurskutė (IVd). Šios merginos talentai akivaizdūs, o galerijoje pristatomas meninis kūrinys byloja ir apie nepaprastai subtilią jos estetinę pajautą.
Norėdami patirti estetinį išgyvenimą, žmonės linkę kelti akis į dangų, tuo tarpu Luknė pasiūlė žiūrovui panirti į vandenyno gelmes. Jei dangaus grožybes mes galime regėti visi ir kada tik panorėję - jūros gelmėse slypinčių biologinių organizmų įvairovę pamatyti realiai gali ne kiekvienas.
Luknė į savo kūrinį perkelia gausybę povandeninio pasaulio gyvybės apraiškų, suteikdama galimybę žiūrovui nardyti formų, faktūrų, dydžių įvairovėje. Kompozicijoje sudera kriauklės, aktinijos, medūzos, jūrų žvaigždės ir begalė kitokių išraiškingų formų gyvųjų organizmų.
Tamsiai mėlynas kūrinio koloritas kuria gylio atmosferą, o menkos šviesos atspindžiai nugula ant objektų aukso dulkėmis. Išties nerealu akimis klaidžioti po kūrinį ir ieškoti sau patinkančių gelmių būtybių.
Luknės darbas papuoštų bet kurį interjerą, o nedidelis meninis kūrinio objektas galėtų tapti unikaliu aksesuaru. Smagu, jog jaunų kūrėjų kūrybinės mintys sklinda įvairiomis plotmėmis, skatindami žiūrovą mąstyti, ieškoti, analizuoti, žavėtis ir ...suglumti. Menas, kuris įkvepia, praplečia suvokimą, atveria naujas erdves. Geros kloties tau, Lukne, nardyti ateities vandenynuose.