Artėjančių gražiausių Metų švenčių belaukiant, „1 kūrinio galerijoje“ savo kūrybinį sumanymą pristatė Pijus Ermolavičius iš III a klasės. Autorius meninei idėjai realizuoti pasitelkė fotografiją bei tapybą. Didelio formato fotografijoje galite išvysti brėkštančio ryto dangų su begale žvaigždžių. Didelis formatas tarsi praplečia erdvę. Nedidelio formato tapybos darbas kreipia mūsų žvilgsnį gilyn, pro tamsoje snaudžiantį mišką, į naktinės tamsos dangų, kuriame Paukščių tako žvaigždžių gausa kelia žiūrovo mintis begalybėn. Pijus  savo darbe kuria atmosferą, kurioje žmogus pakyla nuo žemės, realybės, buities ir skatina žmogų svajoti, siekti, kurti. Tai darbas, kuriame žiūrovas gali pajusti Visatos didybę ir artėjančių švenčių prasmę.

Pijus apie save:

„Esu kūrybiškas, mėgstu bendravimą su žmonėmis bei undergroundinio stiliaus judėjimą. Fotografuoju, filmuoju jau keletą metų, esu baigęs dailės mokyklą. Retkarčiais, rasdamas laisvo laiko, groju būgnais, kuriu dark trap beat’us.

Tapybos ir fotografijos darbuose vaizduoju žvaigždėtą dangų. Labai mėgstu stebėti žvaigždes, nes žiūrėdamas į jas jaučiuosi lyg matyčiau tai, ką galima vadinti begalybe. Mano manymu, šioje begalybėje yra labai daug gyvybės, kuri turi savo tikslus, svajones, bei naktimis, kaip ir mes, stebi žvaigždėtą dangų. Kartais mane apima jausmas, kad  visatos gyvybė stebi ir mus – Žemės gyventojus.

Siūlyčiau ir Jums atrasti giedrą dangų naktį bei nors kelias minutes atitrūkti nuo realybės.“