Spalio 15-ąją, pirmadienį, startavo 14-tasis, „1 kūrinio galerijos“ sezonas. Šio sezono galerijos moto – „Turėk gerą nuomonę apie meną arba … turėk nuomonę“. Šia mintimi galerija skatina gimnazijos jaunimą kurti, žiūrėti ir kalbėti apie meną. Pirmoji kūrybinį iššūkį priėmė Linėja Daubaraitė iš III a klasės, savo darbe atskleidžianti nedrąsų jauno žmogaus sąlytį su jį supančiu pasauliu. Tapybos technika atliktame darbe vaizduojama kosmoso erdvėje išryškėjanti trapi, švelni, gal kiek sutrikusi, atvirų akių, šviesių tonų atspalviais ištapyta mergina, tiesianti ranką kitapus paveikslo rėmų. Tai -  tarsi jos pačios atspindys. Kiekvienas nedidelis judesys už rėmų padeda mums nusiimti dar vieną abejonių sluoksnį, padeda pažinti save ir atsiverti. Žvelgti į pasaulį drąsiau ir tyrinėti savo galimybes skatina Linėjos kūryba.

Parodos atidarymo metu Linėja klausinėjo susirinkusių žiūrovų, kaip jie suprato jos idėją. Smagu, jog jaunimas garsiai reiškė savo mintis ir už tai buvo apdovanotas saldainiais.

Linėja apie save:

„Šiuo darbu noriu parodyti, koks žmogus trapus, kaip sunku kitiems pamatyti „nuogą“ žmogų, be sluoksnių. Mes slepiamės, bijom būti sužeisti. Tokią būseną, trapumą atskleidžia merginos figūra, kuri yra šviesių spalvų beribiame kosmoso fone. Sluoksnius rodo ranka, aplipdyta gipsu. O sluoksnių turim daug: baimė būti nesuprastam, baimė atsiskleisti ir būti savimi. Ranka, besitiesianti iš paveikslo, bando liesti mus supantį pasaulį - jautriai, neužtikrintai, nedrąsiai tyrinėti mus supančią aplinką ir taip plėsti savo drąsos ribas.

Priėmiau iššūkį sukurti darbą „1 kūrinio galerijai“, nes man patiko kitų darbai ir kaip juos pristatinėjo. Nors nelankiau dailės mokyklos, norėjau beveik metus brandintą idėją paversti matoma ir išdrįsti papasakoti savo istoriją.

Aš pati esu nuolat besikeičiantis žmogus, stengiuosi pažinti žmones, bendrauju su įvairiomis jaunų žmonių grupėmis. Tai, kas man nepatinka, - aš blokuoju, tarsi nusirengiu tą sluoksnį ir palieku. O tai, kas man patinka, - pasilieku ir paverčiu savimi. Esu dar labai jauna, nežinau, kas esu, dar renkuosi, ieškau, kokia noriu būti. Manau, apie tai galvoja daugelis.“