Lapkričio 12-oji mūsų gimnazijos prancūzakalbiams buvo išskirtinė diena, kadangi jie galėjo dalyvauti įmonės „Žemaitijos pienas“ vykdomame Eksporto mokyklos projekte. 

Taip pat mokiniai turėjo galimybę plačiau susipažinti su viena seniausių Lietuvoje įsteigta pienine, kuri laikui bėgant tapo didžiule ir modernia pieno perdirbimo ir pieno produktų gamybos bendrove mūsų šalyje.

Svarbu paminėti, kad bendrovė turi asocijuotą dukterinę įmonę „Dziugas France“ Prancūzijos sostinėje, Paryžiuje. Projekto vadovė, „Žemaitijos pieno“ personalo partnerė eksportui Benjamina Plauškienė pabrėžė kalbų svarbą kiekvieno gyvenime. Jos manymu, prancūzų kalba dar nėra įvertinta taip, kaip turėtų būti. Plečiantis ekonominiams tarptautiniams ryšiams, vis dažniau ieškoma mokančių prancūzų kalbą. Ne tik vairuotojams ekspeditoriams ji reikalinga, tačiau ir dirbantiems administracijoje, siekiantiems karjeros. Todėl įmonė „Žemaitijos pienas“ yra sudariusi jaunimui galimybę siekti tikslo, finansuoja mokslus skirdama vardinę stipendiją su įsipareigojimu sugrįžti jau kvalifikuotu darbuotoju į draugišką kolektyvą, turintį savo šventes ir tradicijas. O vasarą jaunieji gamybininkai – tiek studentai, tiek moksleiviai – dirba įmonėje, kad įgytų naujos patirties.

Lektorė trumpai pristatė įmonės produkciją, kuri garsi ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse: Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Ukrainoje ir kitose. Kas nežino „Dione“ ledų ar „Džiugo“ sūrio?! Pastarajam neseniai suteikta Europos Komisijos saugoma geografinė nuoroda. Ir eilės kitų prekinių ženklų: visų mėgstamų sūrelių „Magija“, „Germanto“, „Rambyno“ sūrių, plėšomų sūrelių „Pik-Nik“ ar vandens „Tichė“. Paminėtos buvo sūrių degustacijos, kurios rengiamos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Išklausę informaciją mokiniai gavo užduotį parašyti darbo skelbimą, kuriame nurodytų, kokių savybių turėtų turėti šiai įmonei reikalingas rinkodaros vadybininkas. Visi atsakingai rašė, mąstė, tikėdamiesi parašyti patį geriausią. Juk žinojo iš pasakojimo, kad Žemaitijos pienas ieško žmonių, kurie norėtų augti ir tobulėti kartu.

Koks džiaugsmas! Sprendimas buvo palankus visiems – visi nugalėtojai, ir visi apipilti dovanomis: „Žemaitijos pieno“ sūreliais, ekologišku kefyru „Dobilas“ ir natūraliu mineraliniu vandeniu „Tichė“.

Prancūzakalbiai gimnazistai buvo patenkinti ne tik dovanėlėmis, bet ir informacija apie „Žemaitijos pieno“ asocijuotą dukterinę įmonę „Dziugas France“ ir sužinoję, jog lietuviško sūrio „Džiugas“ galima įsigyti didžiausiame Prancūzijos prekybos tinkle „Carrefour“, jo internetinėje parduotuvėje „OOSHOP“, prestižinėje Paryžiaus parduotuvėje „Bon Marché Epicerie Fin“ bei specializuotose sūrių parduotuvėse „Androuet“, „La Fromagerie de Paris“, „Fromagerie Beaufils“ ir daugelyje kitų. Ir taip pat džiugi žinia, kad šiuo metu Prancūzijos antrame pagal dydį mieste Marselyje „Gourmet“ parodoje pristatoma „Žemaitijos pieno“ minėti prekių ženklai.