Paskutinę savaitę prieš rudens atostogas gimnazijoje vyko pirmokų krikštynos. Šiemet 120 pirmokų gimnazistų, suėję iš skirtingų mokyklų, susibūrę į penkias klases, jau kiek apšilę kojas gimnazijoje, atlaikė krikštynų išbandymus ir įsiliejo į gimnazijos bendruomenę.

Gimnazistų krikštynoms buvo skirta visa savaitė. Kiekviena klasė vyko į Jono Biliūno tėviškę Niūronyse ir klausėsi jautraus pasakojimo apie rašytojo gyvenimą bei kūrybos motyvus. Mokytojas Gintaras Ražanskas vedė pamokas gimnazijos muziejuje, kad pirmokai sužinotų garbingą 99-erių metų mokyklos istoriją.

Nerimas, džiaugsmas, šypsenos... Su tokiomis nuotaikomis ketvirtadienį į mokyklą atėjo pirmokai gimnazistai. Juk būtent tądien jų laukė ketvirtokų paruošti išbandymai „Išlikti gyviems“. Muštaprotyje „Mąstyk greitai“ buvo patikrinta, kaip pirmokai žino gimnazijos istoriją ir rašytojo Jono Biliūno gyvenimą bei kūrybą, pabėgimo kambaryje reikėjo surasti raktą, kad galėtų išeiti, sporto salėje patikrintas vikrumas, drąsa ir stiprumas, o kur dar parodyti komandinio darbo sugebėjimai, kuriant gyvąsias skulptūras. Ketvirtokai patikrino, ar pirmokai moka gimnazijos himną. O dar veidų dažymas, fiziniai pratimai, skanduotės... Drąsiai galime sakyti, kad pirmokai ištvėrė visus išbandymus ir yra verti biliūniečio vardo. Kad ir kokie sunkūs buvo ketvirtadienio išbandymai, jie suteikė daug džiaugsmo bei paliko gausybę nepamirštamų akimirkų. Ačiū ketvirtokams už patirtas fizines kančias, kitą dieną skaudančias kojas ir nepakartojamus įspūdžius.

Penktadienį vyko oficiali krikštynų dalis, kurios metu pirmokai prisiekė būti tikrais biliūniečiais. Penkios pirmokų klasės savo prisistatymais įrodė, kad yra žavios, kūrybingos, išradingos ir nepakartojamos.

Sveikiname pirmokus, tapusius tikrais gimnazistais!