ANYKŠČIŲ JONO BILIŪNO GIMNAZIJA

Biudžetinė įstaiga, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190046685

Straipsniai

Artėjant vasaros atostogoms mūsų gimnazijos mokiniai nusprendė pakeliauti ir pasigrožėti kita Baltijos šalimi. Gaivų gegužės šeštadienio rytą išsiruošėme į svečius pas Lietuvos kaimynę Estiją. Šeštadienį aplankėme Talino senamiestį, vadinamą Europos viduramžių perlu. 

Skaityti daugiau: Išvyka į Estiją

Ketvirtadienį, gegužės 14 d.. mūsų gimnazijoje lankėsi Agnė Razmislavičiūtė.  Buvusi mūsų gimnazijos mokinė, dabar – Lietuvos žemės ūkio ministerijos žuvininkystės departamento direktorė, susitiko su Ie ir Ic klasių mokiniais ir supažindino juos su esminiais ES veiklos aspektais. Pokalbio metu buvo aptarti konkretūs ES veiklos pavyzdžiai, parodę ES institucijų bendradarbiavimą sprendžiant valstybių – narių ar visos ES problemas.    Agnė Razmislavičiūtė atkreipė mokinių dėmesį į tai, kas šiandieną svarbu kiekvienam ES piliečiui, papasakojo, kokios saviraiškos galimybės laukia jaunimo.  Kalbėdama apie asmeninę darbo patirtį ES institucijose ir savo sėkmingai besiklostančią karjerą, Agnė pakvietė mokinius būti atvirais iššūkiams, turėti drąsių svajonių, ugdytis bendravimo kultūrą ir aktyviai pasinaudoti ES galimybėmis savo ateities tikslams siekti.

2015 m. Gegužės 12 d. Vilniaus Gedimino Technikos universitetas, atstovaujamas rektoriaus Alfonso Daniūno ir Anykščių Jono Biliūno gimnazija, atstovaujama Reginos Drūsienės, pasirašė  sutartį dėl VGTU klasių  įsteigimo gimnazijoje.

Skaityti daugiau: VGTU klasė Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje

DofE tarptautinių apdovanojimų programa yra išskirtinė ugdymosi programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 24 metų. Programa jiems padeda ugdyti savo talentus, mokytis iš patirties įveikiant iššūkius ir įprasminant savo laisvalaikį. Trys programos lygiai: Bronza (nuo 14 metų, trukmė maždaug 6 mėnesiai), Sidabras (nuo 15 metų, trukmė maždaug 12 mėnesių), Auksas  (nuo 16 metų, trukmė maždaug 18 mėnesių). Nuo pat pirmos dienos tai bus tikras nuotykis. Norintys dalyvauti programoje arba sužinoti daugiau informacijos apie ją gali kreiptis į mokyklos pavaduotoją Rimutę Stanislavovienę arba IIIb klasės mokinę Dianą Juzėnaitę.

 

Šiuo metu visoje Europoje šurmuliuoja jaunimas – tęsiasi renginiai Europos dienai paminėti.  Prie šios iniciatyvos jungiasi ir  projektas „Europos kinas – kultūrų dialogai“, keliaujantis po Lietuvos mokyklas kviesdamas moksleivius atsiverti tarpkultūriniam dialogui. Gegužės 11 d. apie tarpkultūrinio bendravimo ypatumus diskutavo Anykščių Jono Biliūno gimnazijos „Kino klubo“ moksleiviai. Moksleiviai žiūrėjo profesionalių režisierių sukurtus trumpo metro meninius filmus, kuriuose kalbama apie toleranciją, santykius šeimoje,  kultūrų skirtumus bei įvairovę, paliečiamos žmogaus teisių temos bei analizavo skirtingų filmų kino kalbą.

Skaityti daugiau: „Europos kinas – kultūrų dialogai“