ANYKŠČIŲ JONO BILIŪNO GIMNAZIJA

Biudžetinė įstaiga, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190046685

Straipsniai

Birželio 10-12 dienomis devyni Anykščių Jono Biliūno gimnazijos mokiniai dalyvavo Gamtamokslinėje stovykloje, kurią organizavo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija.

Skaityti daugiau: Gamtamokslinė stovykla

 Mūsų gimnazistai net ir vis labiau įsibėgėjant vasarai, nuskambėjus mokslo metus užbaigusiam skambučiui, nesiliauja semtis žinių, gilinti praktinių įgūdžių. Nuo birželio dešimtos dienos devyni smalsiausieji: Konradas Mikalauskas, Audrius Masiulionis, Miglė Šulskutė, Vesta Pakalnytė, Kristijonas Valančiūnas, Deimantė Toma Bubulytė, Kamilė Laskauskaitė, Iveta Elmentaitė, Jonas Petraška, nuolat siekiantys tobulėti ir pasitikti naujus iššūkius, išvyko į Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos, bendradarbiaujant su Lietuvos edukologijos universitetu, organizuotą chemijos, biologijos ir fizikos fakultetų programą, kuri tęsis tris dienas. Čia gimnazistai klausysis respublikoje žinomų mokslininkų paskaitų, dalyvaus edukaciniuose užsiėmimuose, atliks įvairių sričių laboratorinius darbus iš elektrolizės, konduktometrinio titravimo, gyvūnų kraujotakos tyrimo sričių. Smalsiųjų moksliukų lauks ir praktiniai seminarai Vilniaus kolegijoje, Botanikos sode, Technikos ir energetikos muziejuje. Mokslinę- edukacinę veiklą pratęs ir paįvairins ekskursijos į specifinius objektus - Teismo ekspertizės tarnybą, Žuvinto rezervatą, Metelių regioninį parką.Žinoma, gimnazistai kartu ne tik mokysis, atliks eksperimentus, praktines užduotis, bet ir pramogaus - kartu žais, leisis į žygius, įrodinės savo mąstymo greitį ir kokybę protmūšyje, ilsėsis ir ties draugystės tiltus, vedančius į žmogų ir pasaulį.

2015 m. gegužės 31 d. pasaulis jau 26-ąii kartą minės Pasaulinę dieną be tabako. Pagrindinis šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir busimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų, bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru (pasyvaus rūkymo). 

Tėveliai, apsaugokite vaikus nuo rūkymo!

Gegužės 20 d. ryte važiuoju į jau trečią kartą Lietuvos mokinių parlamento organizuojamą Seimo simuliaciją, šių metų tema – mokslo metų pailginimas. Sukaupęs daugybę svarių argumentų, kodėl mokslo metų ilginti nereikėtų, žengiu į Seimą. Čia susitinku savo buvusį bendraklasį, draugą Justą, ir dar daugybę LMP narių, kurie su nekantrumu laukia simuliacijos pradžios. Nors Seime viskas yra labai formalu, rimta, tačiau labai prajuokino vieno  Seimo nario pasakymas „Pasirodo, kad ne tik mes simuliuojam !”. 

Skaityti daugiau: Kodėl mokslo metų ilginti nereikėtų..

Gegužės 19-20 dienomis vyko gabių mokinių ekskursija į Estiją. Buvo aplankyti žymiausi miestai - Tartu ir Talinas. Po 7 valandų kelionės autobusu per Latviją pirmoji ekskursijos stotelė buvo AHHAA mokslo centras, kuriame mokslas žaismingai susilieja su nuotykiais, įspūdžiais, jauduliu ir įgytomis žiniomis. Tai didžiausias Baltijos šalyse, patrauklus, inovatyvus, multifunkcionalus mokslo centras, supažindinantis su mokslo ir technologijų naujovėmis. Didžioji dalis eksponatų yra interaktyvūs.

Skaityti daugiau: Diena AHHAA mokslo centre