ANYKŠČIŲ JONO BILIŪNO GIMNAZIJA

Biudžetinė įstaiga, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190046685

Laimėtas naujas projektas

Laimėtas Erasmus+ Comenius programos  Pirmo pagrindinio veiksmo (KA1) projektas „Mokomės vieni iš kitų“.

Informacija dėl socialinės paramos mokiniams

Nuo 2014 m. liepos 1 d. bus priimami prašymai-paraiškos dėl nemokamo mokinių maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti. 

Nemokami pietūs, nemokamas maitinimas dieninėje vasaros stovykloje ir parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį yra mažesnės kaip 525 Lt. Nemokami pietūs taip pat gali būti skiriami, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį yra mažesnės kaip 700 Lt (kai mokinys auga nepilnoje šeimoje, šeimoje yra 3 ir daugiau vaikų, mokinys yra neįgalus, mokinio tėvai yra neįgalūs ir nedirbantys arba mokinio tėvai yra neįgalūs pensininkai).

Pirmūnų pagerbimo šventė

Birželio 10 dienos vidurdienį, skambant gyvos muzikos garsams, į salę rinkosi kvietimus į pirmūnų pagerbimo šventę gavę mokiniai ir jų tėvai. Šiuos mokslo metus puikiai, vien dešimtukais, baigė Greta Bužaitė iš Ia klasės, Deimantė Toma Bubulytė, Gabrielė Čypaitė, Kamilė Laskauskaitė iš Ib klasės. Dar 31 mokinys – labai gerai. Jų metiniai įvertinimai – devintukai ir dešimtukai.

        

Pirmūnų šventė

JONO BILIŪNO GIMNAZIJOS MOKINIAI IR JŲ TĖVAI KVIEČIAMI Į PIRMŪNŲ PAGERBIMO ŠVENTĘ BIRŽELIO 10 D. 12 VAL.

Ia kl. – Greta Bužaitė, Greta Kasteckaitė, Kamilė Stimbirytė, Miglė Šulskutė , Aistė Širvinskaitė .
Ib kl. – Ernesta Bernatonytė, Deimantė Bubulytė, Gabrielė Čypaitė , Klaudija Jasiukonytė, Kamilė Laskauskaitė , Sonata Tursaitė, Martynas Jurkėnas.
Ic kl. – Beata Strazdaitė.
Ie kl.- Augustė Chmieliauskaitė.
IIa kl.-Justas Šidiškis, Marius Macijauskas.
IIb kl. – Julius Kiaušas, Kristina Kukarevičiūtė , Ieva Merkevičiūtė.
IIc kl. – Indrė Inčirauskaitė, Greta Inčirauskaitė, Dovilė Vaitonytė.
IId kl. – Gabija Šimkutė, Gabija Visockytė.
IIIa kl.- Simona Misiūnaitė.
IIIb kl. – Neringa Novikaitė, Eglė Tonkevičiūtė, Reda Vaičiūnaitė.
IIId kl. – Nora Radzevičiūtė.
IIIf kl.- Kristina Šulskutė, Deimantė Kavaliauskaitė , Lukas Kukulas, Rūta Pačinskaitė .
IIIg kl.- Eglė Nefaitė.
IIIh kl.- Ingrida Bikutė .

ir Šie mokiniai:

DEIMANTĖ KAVALIAUSKAITĖ,  IIIf kl.
AINĖ PRUSAKOVAITĖ, IIIe kl.  
NERINGA NOVIKAITĖ, IIIb kl.
REDA VAIČIŪNAITĖ, IIIb kl.
DOVILĖ VAITONYTĖ, IIb kl.
KRISTINA RASTENYTĖ, IIIg kl.
KAMILĖ LASKAUSKAITĖ, Ib kl.
ERNESTA BERNATONYTĖ, Ib kl.
GABRIELĖ VETKINAITĖ, IIIa kl.
TOMAS MAŽVILA, IIb kl.
MARIUS MACIJAUSKAS, IIa kl.
KAZIMIERAS KANDRATAVIČIUS, Ia kl.
AURELIJUS PALEVIČIUS, IIb kl.
DOVYDAS MORKŪNAS, IIe kl.
POVILAS ČERNIAUSKAS, IIId kl.

 

Projektas ,, Skaidrumo laboratorija“

2014 m. pradžioje Anykščių Jono Biliūno gimnazijos I e klasės mokiniai vadovaujami istorijos mokytojos Daivos Tručinskienės įsijungė į nacionalinį pilietiškumo projektą „Skaidrumo laboratorija“. Moksleiviai pasirinko temą „Demokratiški rinkimai: ar jie skaidrūs?“ Gegužės mėn. vyko  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai .Gimnazistai stengėsi atkreipti visuomenės dėmesį į  tai, kad rinkimai vyktų skaidriai. Projekto metu I e klasės mokiniai  kūrė eiles, piešė plakatus su šūkiais, kodėl svarbu prie balsadėžių išreikšti savo valią, neišsižadėti ir neparduoti savo balso.

Gimnazistės antros vietos laimėtojos

Praėjusį penktadienį, gegužės 22 dieną, Panevėžio kultūros centro Bendruomenių rūmuose vyko baigiamoji Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis" paroda ir laureatų apdovanojimas. Anykščiams parodoje atstovavo Dalios Bernotaitės-Janušienės vadovaujamo audimo būrelio audėjėlės. Plačiau

Biliūnietės – Seime!

Gegužės 19 d. Seime vyko jau ketverius metus Seimo narės Agnės Bilotaitės globojama Seimo simuliacija, kuriai pirmininkavo Irena Degutienė. Jau antrus metus šį renginį organizuoja Lietuvos mokinių parlamentas (LMP). Simuliacijos metu frakcijų nariai, moksleiviai, sprendžia aktualias problemas, susijusias su Lietuvos jaunimu. Šie metai taip pat ne išimtis - nagrinėta aukštojo mokslo finansavimo tema „Kiek už savo ateitį mokėsi tu?“

Atvirų durų dienos darbo biržose

Gegužės 12 d. – birželio 12 d. šalies teritorinėse darbo biržose vyksta atvirų durų dienos moksleiviams. Moksleiviai informaciniuose renginiuose  supažindinami su darbo rinkos situacija ir jos aktualijomis, įsidarbinimo ir užimtumo galimybėmis, aptariamos profesijos pasirinkimo ir karjeros planavimo temos, taip pat konsultuojami individualiai.

2014 m. birželio 5 d.  14 val. kviečiame Jūsų mokyklos moksleivius dalyvauti Utenos TDB Anykščių skyriuje vyksiančiame renginyje “Pokalbis su darbdaviu- sėkmės paslaptys“.

Paskaita apie šikšnosparnius

Š.m. gegužės 13d. 18val. aštuoni gimnazistai kartu su geografijos, chemijos, matematikos ir istorijos mokytojomis buriavomės prie upės, trečiajame kilometre. Neišsigandę vėsoko oro ir daugybės uodų, laukėme Remigijaus Karpuškos - Lietuvos Gamtos Fondo atstovo. Netrukus atvykęs lauktasis svečias skaitė paskaitą apie šikšnosparnius. Buvo įdomu - vakarojome iki pat vėlumos, kol pradėjo temti. Sužinojome daug įdomybių apie šiuos žinduolius: kaip ir kuo jie maitinasi, kur gyvena, kokių šikšnosparnių rūšių įvairovių yra Lietuvoje ir visame pasaulyje. Turėjome puikią progą susipažinti su specialiais inkilais šikšnosparniams. Gavome įdomią užduotį - nieko nelaukę vaikinai kibo į darbą ir puolė gilyn į mišką iškelti į medžius naujų namų šiems keistiems padarėliams. Manau, ši paskaita buvo labai šauni ir naudinga. Džiaugiuosi, jog taip prasmingai praleidau penktadienio vakarą. 

Dominyka Jasiukonytė 1bg

Vokiškos dainos konkurse

Gegužės 27d. Kauno kultūros centre vyko penktasis vokiškos dainos konkursas. Jame dalyvavo šešiolika dalyvių iš visos respublikos. Mūsų gimnazijos gimnazistės Simona Cimbalistaitė ir Justina Spundzevičiūtė taip pat atliko dainą „Leb deine Träume“. Visi dalyviai buvo apdovanoti garbės raštais. Iš konkurso grįžome puikios nuotaikos ir su gerais įspūdžiais. Kitais metais žadame vėl dalyvauti. 

Linksmybių mugė

Gegužės 21 d. Kavarsko vidurinėje mokykloje vyko „Linksmybių mugė“, skirta akcijai ,,Gegužės mėnuo be smurto prieš vaikus“ - ,,Aš neskriaudžiu kitų ! Prisijunk ir tu!“. Prie šios akcijos prisijungė Anykščių Jono Biliūno gimnazija. Renginyje pasirodė gimnazijos Linijinių šokių būrelio merginos: Simona, Roberta, Lauryna, Viktorija, Toma, Reda, Gustė ir Laura (vadovė Miglė Baltrušiūnė).

Europos egzamino finalas

Anykščių Jono Biliūno gimnazijos abiturientas Dominykas Augutis sėkmingai įveikė Europos egzamino II etapą ir pateko į konkurso finalinį etapą, kuris vyko Vilniuje, Europos namuose.Susirinkusius sveikino LR Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, įteikti apdovanojimai, padėkos raštai. Visiems labai patiko teatro ,, Kitas kampas " pasirodymas. Dėkojame Dominykui.Jis garsina gimnazijos vardą. 

Daiva Tručinskienė

ESF Akademijos stovykla

Šių metų gegužės 22 - 23 dienomis Europos Socialinio Fondo Akademija (ESF Akademija) šventė 2013 - 2014 mokslo metų baigimą. Mokslo metų uždaryme dalyvavo 17 uoliausiai užduotis vykdžiusių mokyklų iš visos Lietuvos, tarp jų ir mūsų - Anykščių Jono Biliūno gimnazija.

Europos egzaminas

Minint Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10- metį ir artėjant euro įvedimui Lietuvoje gegužės 9 dieną  Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo  Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko „Europos egzaminas“. Visi norintys galėjo pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungos raidą, veikimą, valstybes nares, politiką ir aktualijas. Aktyviausiai egzamine dalyvavo Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleiviai. Daugiausiai balų surinko gimnazijos IV klasės moksleivis Dominykas Augutis. Jis ir tapo nugalėtoju I egzamino etape. Antrasis egzaminno etapas vyks gegužės 15 dieną internetu. Linkime Dominykui sėkmės.

Daiva Tručinskienė

 

Klajūnai

Balandžio 29-osios naktį pilnas autobusas kelionių entuziastų iš Jono Biliūno gimnazijos ir Antano Baranausko pagrindinės  mokyklos pajudėjo Slovakijos link. Važiavome visą naktį, visą dieną – juk turėjome pervažiuoti mūsų mylimą kaimynę Lenkiją, kuri pasirodė daug didesnė, nei buvo galima įsivaizduoti žiūrint į žemėlapį. Lenkija labai gilaus įspūdžio nepaliko – juk mūsų kaimynė, taigi, panašumų su Lietuva suradau gan daug. Nors kelias atrodė pilkas ir nuobodus, nematėme labai įspūdingų kraštovaizdžių, tačiau dienos kelionė atsipirko privažiavus Slovakiją. 

Istorijos pamokos Dabužių miške, prie partizanų bunkerio

Ia klasės mokiniai  su mokytoja Neringa Augustinavičiene gegužės 7 d. Dabužių miške susitiko su pokario partizanu Jonu Kadžioniu. 

Buvęs partizanas mokiniams trumpai papasakojo Lietuvos pokario istoriją, atskleidė  partizaninio pasipriešinimo taktiką, deklamavo partizanų kūrybos eilėraščius. Mokiniai domėjosi partizanų buitimi, slaptaviečių įrengimu ir maskavimosi metodais. Iš autentiško bunkerio vaikinai išsėmė vandenį ir sutvarkė stovyklavietės teritoriją.

 

Respublikinis etikos konkursas

ERNESTA BERNATONYTĖ , IB klasės gimnazistė, dalyvavo respublikiniame etikos konkurse 9-10 klasių mokiniams ir tapo jo laureate. Konkursas vyko virtualioje erdvėje dviem etapais. Pirmame etape dalyvavo daugiau negu 300 moksleivių iš visos Lietuvos. Jie sprendė kryžiažodį, nagrinėjo moralines dilemas. 50 geriausių pateko į antrąjį turą, kur turėjo pagal filosofinių tekstų ištraukas kelti moralės klausimus, kurti paveikslėlį, rašyti rašinį. Šių metų konkurso tema – vartotojiškumas. Ernesta - viena iš 20 moksleivių, kurie tapo konkurso nugalėtojais. Ji buvo pakviesta į Tarptautinės Etikos dienos renginį Lietuvos Edukologijos universitete, apdovanota diplomu ir dovanėlėmis. Iš 20 geriausiųjų Ernesta Bernatonytė užėmė ketvirtą vietą. Jos rašinio ištrauka buvo cituojama apdovanojimo ceremonijos metu. Gimnazijos mokytojai, mokiniai ir laureatės tėvai didžiuojasi tokia išmintinga ir gabia mokine.

Regina Budreikaitė, etikos mokytoja.

 

Kvietimas vasaros mokyklai

Laisvės studijų centras š.m. birželio 11-13 d. rengia Vasaros mokyklą 11-12 klasių moksleiviams. Vasaros mokyklos metu dalyviai bus supažindinti su asmeninių tikslų, karjeros ir viešojo kalbėjimo temomis, susitiks su žymiais Lietuvos mokslo, kultūros, politikos ir verslo atstovais.

Plačiau

Padovanok savo šypseną Europai!

Gražų ir šiltą balandžio 30-osios rytą mes, Ib ir Ie klasių mokiniai, gimnazijoje laimėję nemokamą kelionę už labai gerą lankomumą, lydimi savo klasių auklėtojų, patraukėme Vilniaus link.  Ten, šalia prezidentūros esančioje S. Daukanto aikštėje, turėjome galimybę dalyvauti Lietuvos dešimtmečio Europos Sąjungoje proga rengiamoje akcijoje „Padovanok savo šypseną Europai!“.  

Gamtos mokslų popietė

Penktadienį, gegužės 2 dieną gimnazijoje vyko gamtos mokslų popietė I-II gimnazijos klasėms. Dalyvavo penkios komandos ir nemaža grupė juos palaikančių gimnazistų bei mokytojų. Komandoms teko atlikti praktines užduotis iš  biologijos, fizikos ir chemijos, taip pat atsakyti į suktus viktorinos klausimus. Konkursą laimėjo komanda OK (Ib klasė). 

Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkursas

Balandžio 12 d. jau dvyliktą kartą Vilniuje, šv. Kristoforo gimnazijoje, įvyko respublikinis moksleivių dainuojamosios poezijos konkursas. Kaip ir kasmet, taip ir šįmet susirinko daugiau nei keliasdešimt vyresniųjų klasių moksleivių, kuriančių ir atliekančių dainuojamąją poeziją, ieškančių ir besidalinančių savo atradimais, norinčių išbandyti savo jėgas ar tiesiog siekiančių perteikti tai, kuo yra gyvi. Labai džiugu, kad puikiai pasirodžiusios atrankiniame regioniniame ture Utenoje, mūsų merginos Deimantė Kavaliauskaitė (vokalas, gitara, fortepijonas) ir Mėta Gabrielė Pelegrimaitė ( fleita) buvo pakviestos į baigiamąjį konkurso etapą. Dalyvius vertino ir pastabomis dalinosi solidi komisija – aktorius ir bardas Gediminas Storpirštis, dainų kūrėjas bei atlikėjas Domantas Razauskas.

Šokio diena

Tarptautinė šokio diena, mūsų gimnazijoje buvo nepamiršta ir nuotaikingai paminėta balandžio 28-ąją. Jau nuo pat ryto mokinių dėmesį patraukė ne tik už lango šviečianti saulė, bet ir skambanti muzika – šokio pamokos vyko. Per pertraukas nuotaiką kėlė ir prisijungti šokti kvietė mokyklos linijinių šokių būrelio merginos, kurių vadovė šokių mokytoja Miglė Baltrušiūnė. Jos pademonstravo šokius, kuriuos šoks tarptautiniame linijinių šokių festivalyje „Draugystės tiltas“, birželio pradžioje. Iš viso merginos moka 13 skirtingų šokių, kuriuos šoks su kitais festivalio dalyviais Palangoje, Basanavičiaus gatvėje.

Misija Sibiras'14 atranka įsibėgėja

Kviečiame dalyvauti projekte „Misija Sibiras‘14”. Domėkimės savo valstybės praeitimi, tapkime stipriu valstybės pagrindu ir įrodykime, kad būti pilietišku yra nenuobodu, linksma ir prasminga. Pildykite anketą – www.misijasibiras.lt iki gegužės 12 d.

„Misija Sibiras“ tai jau devintus metus labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ organizuojamas jaunimo pilietiškumą bei patriotiškumą ugdantis projektas. Nuo jo vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Daugiau informacijos apie projektą - http://2014.misijasibiras.lt/apie-projekta . Ryžkitės Lietuvą sužavėsiančiam žygdarbiui, atraskite vietas, liudijančias Mūsų tautos ir valstybės stiprybę bei pagerbkite ir įamžinkite atminimą tų, kurie nesulaukė progos pasidžiaugti mūsų laisve.

Šiandien istoriją rašome mes!

Jono Biliūno gimnazija kviečia teikti išankstinio priėmimo prašymus į I, II, III klases iki 2014m. birželio 6 d.

Norintieji mokytis  pateikia prašymą (jei mokiniui dar nėra sukakę 17 metų, prašyme savo pritarimą patvirtina bent vienas iš   tėvų (globėjų, rūpintojų)).

 Prašymai priimami gimnazijos raštinėje. Dėl mokyklinės uniformos ir asmeninių spintelių rūbams informacija bus pateikta priimant prašymus.

 Prašymai:

I klasė

II klasė

III klasė

 

Pasibaigus šiems mokslo metams, nuo birželio 9 d. iki liepos 11 d. papildomai pateikia:

norintieji mokytis I klasėje – pagrindinio ugdymo programos (I dalies) pasiekimų pažymėjimą (kopiją);

norintieji mokytis II klasėje – mokymosi pasiekimų pažymėjimą, patvirtinantį 9 klasių baigimą pagal pagrindinio ugdymo programą (kopiją);

norintieji mokytis III klasėje – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą (kopiją). Individualų ugdymo planą suderinti su direktoriaus pavaduotoju ugdymui.

Visi mokiniai privalo pasitikrinti sveikatą iki rugsėjo 1d.

 

Edukacinė pamoka Pasvalio krašto muziejuje

Ankstų ir saulėtą balandžio 24-osios rytą kartu su šokių kolektyvu iškeliavome į Pasvalį nusiraukti naginių. Diena buvo saulėta ir graži, todėl kelionė mums neprailgo. 

Kai atvykome į Pasvalio krašto muziejų, mus labai svetingai pasitiko muziejininkė. Tad nieko nebelaukėme ir nuėjome apžiūrėti eksponatų. Muziejininkė išsamiai papasakojo apie kiekvieną eksponatą, susijusį su batų darymo istorija. 

Triukšmo diena

Balandžio 30 d. negirdėsime skambučio. Vyks akcija ,,Tylos stebuklinga versmė”, kuria paminėsime Tarptautinę triukšmo supratimo dieną. Šios dienos minėjimo iniciatorius-JAV įkurta nepelno siekianti organizacija ,,Klausos ir komunikacijos centras“. Ši organizacija siūlo tą dieną nuo  14.15 val. iki 14.16 val. paminėti  tylos minute.

Akcijos ,,Tylos stebuklinga versmė” tikslas-ugdant vaikų supratimą apie triukšmą ne tik pabrėžti jų jautrumą neigiamam triukšmo poveikiui mokykloje, namuose, renginiuose ar, pavyzdžiui, garsiai klausantis muzikos ausinukais, bet ir įdiegti atsakomybę dėl pačių keliamo triukšmo jiems augant ar vėliau suaugus.

 

Renkuosi tiksliuosius

Kviečiame  9-12 klasių moksleivius, kuriems įdomu technologijos, dalyvauti iniciatyvos „Renkuosi tiksliuosius“ paskaitoje Vilniaus Gedimino technikos universitete balandžio 24 d. Įdomiųjų technologijų paskaitose moksleiviai sužinos, kokias profesijas galima įgyti, kuo galima tapti ir kokius darbus dirbti baigus technologijos bei inžinerinius mokslus. Progresyviuoju Pecha Kucha formatu 4 pranešimai truks po 15 min. – (1 val.). Pertraukose – ekskursijos į VGTU Aplinkos bei Statybų laboratorijas – (30 min.)

Paskaita įvyks š. m. balandžio 24 d. 13 val. Vilniaus Gedimino technikos universiteto centriniu rūmų 03 auditorijoje, Saulėtekio al. 11., Vilnius.

Mokinių grupes galima registruoti el. paštu info@renkuositiksliuosius.lt arba telefonu +370 650 28401 iki balandžio 23 d.

"Anykštoje" apie mus

Prancūzų kultūros savaitė pirmą kartą surengta Anykščiuose ir puikiai įvertinta anykštėnų, nesibaigė... Anykščių J. Biliūno gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja ekspertė Laima Juzėnienė savo mokinimas prieš pat atostogos padarė siurprizą...

plačiau

Mieli Mokytojai, Mokiniai, Tėveliai,

Į juodą žemę nukrito grūdas.
Auksinis grūdas – žaliam daigui.
Žalias daigas – šviesiam pavasariui.
Šviesus pavasaris – margoms Velykoms.
Ir vėl iš naujo – gamtos ratas.
Saulės šviesą pasikinkęs risis per žemę, žadins gyvybę,
dalins gyvenimą.
TAVO IR MANO.
Tikėkim, kad šviesų, tikėkim, kad saulėtą.
Raudoną, geltoną, žalią ir mėlyną.
Visų spalvų, kaip iš žalio daigo sužydėjęs žiedas.
Tikėkim, kad be juodos.
Palikim ją žemei, spalvas auginančiai.
Spalvas dosniai mūs gyvenimams dalinančiai.
Ir būkim laimingi.
Po vieną ir drauge.

Šviesaus ir saulėto JUMS VELYKŲ laukimo. Jaukių ir prasmingų JUMS VELYKŲ.

 Gimnazijos direktorė Regina Drūsienė

Apie mus "Nykščiai"

Šią savaitę Jono Biliūno gimnazijoje vyko tradiciniai Biliūno dienų renginiai, skirti rašytojo 135-osioms gimimo metinėms paminėti.

Plačiau

„VDU SMART ralis 2014“

Gegužės 2d., penktadienį, Vytauto Didžiojo universitetas sukvies visus aktyvius moksleivius į tradicija tapusį renginį „VDU SMART ralis 2014“. Jau dabar moksleiviai kviečiami suburti ir užregistruoti komandą, kuri kovos dėl šauniausios mokyklos Lietuvoje vardo.

EURES konsultanto diena

Vokiečių kalbos savaitė

Kovo paskutinioji savaitė – vokiečių kalbos savaitė mūsų miesto mokyklose. Šią savaitę Anykščių miesto mokyklų “vokietukai” praleido labai smagiai.Antradienį pirmasis renginys, skirtas vokiečių kalbai, buvo surengtas Antano Baranausko pagrindinėje  mokykloje. Ten vyko vertimų konkursas. Miesto mokyklų mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, turėjo progą  versti iš vokiečių kalbos linksmą, pamokomą  tekstą  „ Kas nedirba, mielas vaike, tam ir duonos duot nereikia“. Tekstus vertėme kompiuteriu.  Komisija išrinko tris geriausius vertimus. Visi dalyvavusieji buvo apdovanoti padėkos raštais.

Fotoparoda

Misija Sibiras'13

 Anykščių Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr.specialistės Ingos Beresnevčiūtės pakviestas penktadienį gimnazijoje lankėsi“ Misija Sibiras‘13“ ekspedicijos dalyvis Karolis Kavoliūnas. Gausiam būriui susidomėjusių mokinių jis pasakojo apie tai, kodėl ryžosi dalyvauti ekspedicijoje. Širdy esu idealistas, idėjomis gyvenantis ir jomis tikintis žmogus,- sakė Karolis. 

60+ Žemės valanda

Prisijunkite prie akcijos "60+ Žemės valanda". Užsiregistruokite, visi matys prisiregistravusios savivaldybės gyventojus.   http://www.zemesvalanda.lt/Prisijunk

Planuok karjerą atsakingai

Utenos jaunimo centro vadovė V.Jaruševičiūtė dešimtokams skaitė paskaitą apie tai , kaip apsispręsti ką studijuoti ir pasirinkti sau tinkamą profesiją. Svarbiausia, sakė lektorė, – atrasti save. Prieš pasirenkant studijas reikia sužinoti kuo daugiau informacijos apie jas, kad paskui netektų gailėtis dėl savo pasirinkimo. Todėl reikia gerai viską apgalvoti ir sprendimą priimti pačiam.Išgirdome, kad ateityje darbo rinkoje bus reikalingi programuotojai, nanotechnologai, gydytojai, odontologai, inžinieriai. Mažiausiai paklausios yra teisininkų, advokatų, ekonomistų specialybės. Sužinojome, kad ateityje gali atsirasti įdomių profesijų. Matėme trumpą filmuką apie dviejų jaunuolių gyvenimą. Atidžiausiems klausytojams, gebėjusiems atsakyti į klausimus apie tai, ką girdėjo, lektorė įteikė prizus.

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“

Kovo 24-30 dienomis penktą kartą startuos iniciatyva „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, skirta sutelkti visuomenę patyčių problemos sprendimui. Nuoširdžiai dėkojame, kad palaikote iniciatyvą ir aktyviai dalyvaujate.  

Mūsų gimnazija prisijungia prie šios akcijos ir vykdys šiuos renginius:

  • -Susitikimas su Anykščių policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininku Valdu Palioniu.
  • -Susitikimai su Anykščių policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialiste Lina Strazdiene.
  • -Klasių valandėlės patyčių tema- ,,Jeigu susidūrei su elektroninėmis patyčiomis-ką daryti?“
  • -Mokinių dalyvavimas mokymuose apie elektronines patyčias: ,,Patyčios turi ir gali liautis. Jaunų žmonių vaidmuo stabdant elektronines patyčias“. Informacijos sklaida-Apskritojo stalo diskusija.

„Vaikų linija“ paruošė informacinės medžiagos elektroninių patyčių tema:

- Lankstinukas vaikams apie elektronines patyčias: (http://www.bepatyciu.lt/static/cms_page_media/192/Lankstukas%20vaiku.pdf);- Lankstinukas tėvams apie elektronines patyčias: (http://www.bepatyciu.lt/static/cms_page_media/192/Lankstinukas%20tevams.pdf);- Lankstinukas mokytojams apie elektronines patyčias: (http://www.bepatyciu.lt/static/cms_page_media/192/Lankstinukas%20pedagogams.pdf);

 

Žurnalistikos studentai kviečia

Žemės diena

Apie mus "Šilelis"

2014-03-17. Dimisijos pulkininko leitenanto istorijos pamoka J. Biliūno gimnazistams

- Laimingas tas, kas atiduoda gyvybę už Tėvynę.  Laiminga Tėvynė, jei atsiranda už ją atiduodančių gyvybę, - tokiais žodžiais į J. Biliūno gimnazijos gimnazistus kreipėsi  dimisijos pulkininkas leitenantas Stanislovas Adamonis.  Plačiau

Filosofijos olimpiadoje

Kovo 7-8 dienomis Edukologijos universitete vyko XVII-oji Lietuvos mokinių filosofijos olimpiada. Sėkmingai įveikęs pirmąjį etapą į šią olimpiadą buvo pakviestas mūsų gimnazijos III f klasės mokinys Mantas Ragauskas. Trisdešimt keturi olimpiados dalyviai varžėsi tarpusavyje rašydami filosofinę esė. Mantas pasirinko prancūzų filosofo Emanuelio Levino ištraukos analizę. Kol buvo taisomi darbai, mokiniai buvo pakviesti į VU Filosofijos katedros dėstytojo dr.Kristupo Saboliaus paskaitą, kurios metu vyko kino filmo „Avilys“ peržiūra ir filosofinė jo interpretacija. Vakare olimpiados dalyviai ir mokytojai Nacionaliniame Dramos Teatre žiūrėjo režisieriaus L. Bagossy spektaklį „Lilijomas“. Nors šioje olimpiadoje Mantas neužėmė prizinės vietos, tačiau su filosofija praleistas laikas visada bus prasmingas ir pilnas naujų iššūkių.

Sveikinimas

Gerbiamieji,

1990 m. Kovo 11-oji - neišdildomomis raidėmis įrašyta į mūsų Lietuvos istoriją, nes tądien atkūrėme savo laisvę.

Nuoširdžiai sveikinu mokyklų bendruomenes Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga ir linkiu būti tokiais, kokie buvome tą lemtingąją istorinę Kovo 11 – ąją,  kupini pasiryžimo, pilietinės santarvės ir didelių tikslų.

 Tad šia proga noriu visiems palinkėti tvirtybės ir  susitelkimo, nes tik dirbdami drauge kuriame laisvą, demokratišką ir modernią Lietuvą.

Švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė

LR Prezidentės sveikinimas

Mieli mokiniai, mokytojai,

Jau beveik ketvirtį amžiaus Kovo 11-ąją mūsų širdyse iš naujo atgimsta Lietuva. Tai diena, kai mūsų siekiai ir viltys susijungia vardan Laisvos ir Nepriklausomos valstybės.

Atvirą, veržlią ir patikimą Lietuvą savo idėjomis ir darbais kasdien kuriame mes visi.

 Visų pastangos ir rūpestis – geriausias pilietiškumo ir meilės Lietuvai įrodymas. Mūsų visų Lietuvai.

Būkime vieningi ir kelkime sau kuo daugiau bendrų tikslų. Tegul svarbiausias jų visada išlieka laisva Lietuva.

 Tikėkime ir didžiuokimės savo šalimi.

Su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Jus visus!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Vilnius,2014

Mielieji,

    Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga linkiu būti laisviems pirmiausia savyje. Linkiu vilties, kantrybės ir tikėjimo rytdiena, einant nesibaigiančiu Laisvės keliu ir prisimenant Kovo 11 – osios prasmę ir didybę.

                                                                                  Direktorė Regina Drūsienė

 

Mokytojų, mokinių, darbuotojų dėmesiui!

Informuojame, kad UAB „Atliekų tvarkymo centras“ kovo 24 d. rinks sukauptas panaudotas nešiojamąsias baterijas (galvaninius elementus), akumuliatorius ir nebenaudojamą elektros bei elektroninę įrangą.

Jeigu šiuo metu turite susikaupusių atliekų, neškite, vežkite, sandėliuokite jas gimnazijos teritorijoje, prie šiukšlių dėžių.

 

Apie mus "Anykšta"

Vakar j. Biliūno gimnazija sukvietė švęsti prancūziškų ir lietuviškų Užgavėnių ne tik mokinius, bet ir prancūzų kalbos besimokančių vaikų brolius, seses ir tėvus. 

Plačiau

„Ar teisingai elgiuosi pasirinkdamas sportininko kelią?"

Lietuvos sporto muziejus jau šeštus metus organizuoja respublikinį mokinių rašinių konkursą. Šiais metais rašinių tema buvo „Ar teisingai elgiuosi pasirinkdamas sportininko kelią?". Konkurse dalyvavo apie 60 mokinių iš įvairių Lietuvos rajonų. Smagu, kad laureatėmis tapo mūsų gimnazistės Vincenta Augustinavičiūtė ( I b klasė) ir Kristina Kazlauskaitė ( IV a ). Jas konsultavo lietuvių kalbos mokytoja V. Žalatkovienė.  Vasario 27 d. Kaune , Sporto muziejuje, vyko mokslinė – praktinė konferencija „Olimpinis judėjimas ir mokykla“. Į konferenciją buvo pakviestos ir mūsų gimnazijos mokinės bei jų mokytoja. Vertinimo komisija- žymūs Lietuvos sportininkai,     Kūno kultūros universiteto dėstytojai - apdovanojo  laureates taurėmis, medaliais ir padėkomis. „Smagu dalyvauti ir būti pripažintai, pergalė skatina ir toliau rašyti. Turime daug įvairių taurių (ypač Kristina už pergales slidinėjimo varžybose), bet pirmą kartą gavom taurę ir medalį už rašinį!“- džiaugėsi nugalėtojos.

Prof. Kazimiero Baršausko fizikos konkursas

Grupė gimnazijos moksleivių pavasarį pradėjo dalyvaudami  prof. Kazimiero Baršausko fizikos konkurse, kurį kasmet organizuoja KTU Fundamentaliųjų mokslų fakulteto Fizikos katedra. Moksleiviai buvo supažindinti su KTU gyvenimu ir stojimo sąlygomis. Po to dalyvavo uždavinių sprendimo konkurse ir stebėjo įdomius bandymus. Tuo tarpu mokytojai dalyvavo seminare. Nuotraukoje mokytojos Vidos rankose lietuviško LitSat-1(KTU) palydovo "brolis dvynys". Visi grįžome su gera nuotaika ir pilni įspūdžių. Lauksime konkurso rezultatų.

Viešnagė Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje

Trečiadienį  biliūniečių delegacija viešėjo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje. Šiltai sutikti, kava pavaišinti, lydimi gimnazijos direktoriaus Stanislavo Berniko ir mokinių  išvykome į pažintinę ekskursiją po įžymias vietas: Brazauskų namus - muziejų Jono Biliūno gatvėje (tas mus maloniai nuteikė), Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedrą, kur mus pasitiko ir ekskursiją vedė muziejaus direktorius Olijardas.  Aplankėme ir kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškę Guronyse.

                Po turiningos ekskursijos gimnazijos direktorius aprodė savo valdas, kartu su mokytojų metodinės tarybos nariais pristatė Algirdo Brazausko gimnazijos ugdymo sistemą,  vyko apskrito stalo diskusija informacijos centre – bibliotekoje. Kalbėjome apie bendradarbiavimo galimybes ir kryptis.

                 Džiugu, kad apie tolimesnį bendradarbiavimą tarėsi ne tik administracijos, mokytojai, bet ir mokiniai. Priimti bendri pirmi susitarimai, kurie vėliau turėtų tapti mokinių ir mokytojų bendradarbiavimo tradicija įvairiais klausimais.

                 Kovo paskutinę savaitę lauksime atsakomojo vizito.

 

Paskaita apie sveikatą ir profesijos pasirinkimą

Vasario 24 d. Anykščių rajone lankėsi projekto prieš krūties vėžį "Nedelsk" iniciatorė Agnė Zuokienė, kuri jau daugiau kaip dešimt metų rūpinasi moterų sveikata, o būdama Seimo nare  priklausė sveikatos reikalų komitetui. Paskaitą moterims ir merginoms svarbia tema, konkrečių patarimų apie profilaktikos programas Lietuvoje, krūties vėžio simptomus išgirdome ir mes, gimnazijoje dirbančios moterys ir besimokančios merginos. 

Profesijos pasirinkimo tema kalbėjo Seimo narė Birutė Vėsaitė. Viešnios linkėjo merginoms sveikatos, stiprios ir gausios šeimos, to Lietuvai  šiuo metu ypač trūksta, skatino merginas rinktis ir vyriškesnes profesijas.

 

"Šilelis" rašo apie šimtadienį

Kvietimas merginoms

   Kviečiame visas merginas, moteris (mamas, mokytojas, darbuotojas), galinčias Vasario 24 d. 13 val. atvykti į Jono Biliūno gimnazijos aktų salę, susitikti su  projekto prieš krūties vėžį "Nedelsk" iniciatore Agne Zuokiene ir išklausyti  paskaitos  apie sveikatinimą ( konkretūs patarimai apie profilaktikos programas Lietuvoje, krūties vėžio simptomus ir pan...)  Ligos nesirenka amžiaus, o susergančių klastingomis ligomis, kad ir krūties vėžiu, amžius kasmet jaunėja, todėl svarbu profilaktika ir ankstyvos žinios apie ligą. Paskaita bus orientuota vyresniųjų klasių moksleivėms, joms tai būtų pateikta priimtina ir įdomia forma. Gal ir klausimų kils vykstant paskaitai moterims ir merginoms svarbiais klausimais. A. Zuokienė sveikatinimo srityje Lietuvoje dirba jau virš 10 metų, būdama seimo nare, priklausė sveikatos reikalų komitetui.                                                                                         Administracija

 

Susitikimas su policininkais

Vasario 19 dieną su I ir II gimnazijos mokiniais susitiko Anykščių policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyr. tyrėjas Nerijus Urbonas ir specialistė Lina Strazdienė.  Jie kalbėjo apie  rūkymo, alkoholio ir narkotikų žalą, jų keliamą pavojų.

PRANUI DŪMANUI atminti

Anykščių Jono Biliūno gimnazijos bendruomenė kviečia visus į šviesios  atminties mokytojo Prano Dūmano 90 - osioms  gimimo metinėms skirtas mišias vasario 22 d. 11.00 val. (šeštadienį) apaštalo evangelisto Šv. Mato bažnyčioje.

Direktorė Regina Drūsienė

 

Atmintinė abiturientui

Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Mieli Mokiniai, Mokytojai, Tėveliai,

Sveikinu Jus visus su džiugia mūsų Valstybės atkūrimo švente! Meilė Lietuvai  tegul įkvepia mus puoselėti savo šalį.  Juk savo valstybę kiekvienas kuriame kasdien – stropiai mokydamiesi, sąžiningai dirbdami.

Linkiu saugoti iškovotą Lietuvos Nepriklausomybę ir prisiimti atsakomybę už jos ateitį.

Turime kuo džiaugtis ir didžiuotis – tad su mūsų visų švente!

Direktorė Regina Drūsienė

 

Informacija apie stojimo sąlygas į aukštąsias mokyklas 2014 – 2016 metais

Stojantieji prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose galės pildyti LAMA BPO informacinėje sistemoje nuo birželio 1 d. iki liepos 21 d. 17 val. Prašymo pageidavimų sąraše bus galima keisti ir papildyti ar išbraukti studijų programas, jų eiliškumą, studijų formą ir finansavimo pobūdį. Tačiau nebus galima įrašyti tų studijų programų, kuriose numatytas stojamasis egzaminas, testas arba motyvacijos vertinimas, jau bus įvykę arba iki pagrindinės stojamųjų egzaminų sesijos metu tvarkaraštyje numatyto stojamojo egzamino, testo arba motyvacijos vertinimo liks mažiau kaip 24 valandos. Pagrindinė stojamųjų egzaminų sesija vyks birželio 19 d. – liepos 4 d.

Bendrąjį priėmimą į universitetus ir  kolegijas sudaro pagrindinis priėmimas ir papildomas priėmimas. Pagrindinio priėmimo kvietimas studijuoti bus paskelbtas liepos 25 d. iki 15 val. Po pagrindinio priėmimo likus  laisvų studijų vietų, bus organizuojamas papildomas priėmimas, kurio kvietimas studijuoti bus skelbiamas rugpjūčio 6 d. iki 17 val.

PLAČIAU

Integruotas vokiečių kalbos ir dalyko mokymas pradinėse klasėse

Sausio 30 dieną grupelė Anykščių rajono mokytojų dalyvavome  seminare „ Integruotas vokiečių kalbos ir  dalyko mokymas pradinėse klasėse“ . Seminarą mūsų mokytojoms labai geranoriškai suorganizavo Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos vokiečių kalbos mokytoja   ekspertė  Margarita  Repečkienė. 

Popietė „Pasitikime olimpines žiemos žaidynes“

Mūsų gimnazija nuo 2002-ųjų dalyvauja projekte „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“. Kiekvienais metais mokykloje vyksta įvairių sporto renginių, o šių metų vasario 6-ąją I ir II klasių gimnazistai susirinko pasikalbėti apie XXII žiemos olimpiadą, kuri šiemet vyksta Sočio mieste, Rusijoje. Kiekviena klasė iš anksto parengė trumpą pranešimą arba atliko kitokį darbą olimpiados tema.

"Studijos 2014“.

Vasario 7 dieną, penktadienį visas būrys Jono Biliūno gimnazijos abiturientų lankėsi  LITEXPO tarptautinėje  žinių ir išsilavinimo parodoje „Studijos 2014“. 

Ekspedicija „Vorkuta‘13“ – gyvai istorinei atminčiai išsaugoti

Praėjusią savaitę gimnazijoje viešėjo grupė jaunų žmonių, ekspedicijos „Vorkuta‘13“ dalyvių. Aplankyti, išsaugoti ir perduoti ateities kartoms – tokius tikslus išsikėlė ekspedicijos, skirtos politinių kalinių 60-ties metų sukilimui atminti, dalyviai, kurie, suvokdami istorinės atminties svarbą tautos gyvybingumui , šiais metais pasirinko vykti į vietas, kur stovėjo „ mirties lageriai“. Tremties skausmas ir tragiški likimai amžiams paliks pėdsaką mūsų istorijoje...Istorijoje , kurios nevalia užmiršti. Lediniuose Intos ir Abezės lageriuose užgeso tūkstančių nekaltų žmonių gyvybės. Šios istorijos pamokos nepamirš visi, aktų salėje susirinkę mokytojai ir mokiniai.

 

Skaitovų konkursas

Sausio 29 dieną gimnazijoje vyko Meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo I- IV klasių mokiniai. Kadangi šie metai paskelbti jubiliejiniais lietuvių grožinės literatūros pradininko K. Donelaičio metais, gimnazistai noriai deklamavo poeto kūrybą. Iš konkurse aktyviai dalyvavusių mokinių buvo išrinkti penki geriausiai pasirodę. Jie atstovaus gimnazijai rajoniniame konkurse. Gražiausiai K.Donelaičio tekstus skaitė pirmokai gimnazistai  Kristijonas Valančiūnas (Ie) ir Vesta Pakalnytė (Ia), III g kl. gimnazistė Eglė Nefaitė, Rokas Skvarnavičius( IIIb) bei IV a kl. moksleivis Paulius Stankevičius. Linkime sėkmės  puikiai pasirodžiusiems dalyviams ir kitame konkurso etape

Startuoja projektas “Jaunųjų lyderių akademija”

Laisvės studijų centras pristato naują projektą –Jaunųjų lyderių akademija.

KAS TAI? - Tai savaitgalio trukmės mokymai, susitikimai ir diskusijos lyderystės, asmeninio tobulėjimoir pilietiškumo temomis, skirti aukštus tikslus sau keliantiems 16-20 m. jaunuoliams.

KAS VYKS? - Šiais mokslo metais (2013-2014 m.) bus rengiamos dvi sesijos kovo ir balandžio mėnesiais. Tarp šių sesijų dalyviai turės galimybę susitikti ir atlikti pažintinę praktiką įvairiose nevyriausybinėse organizacijose ir privačiose įmonėse.

KAIP DALYVAUTI?

Visus, norinčius dalyvauti Jaunųjų lyderių akademijoje, kviečiame užpildyti šią anketą:http://www.tfaforms.com/312779 .

 Jūsų anketų laukiame iki 2014 m. vasario 10 d.

Susitikimas su Martyna

 Sausio 30 dieną mūsų gimnazijoje apsilankė pernai ją pabaigusi Martyna Zelevaitė. Šiuo metu ji studijuoja Vilniaus Universitete, tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Martyna papasakojo apie studijų programą, naujas patirtis ir pasidalino pirmaisiais studentiško  gyvenimo įspūdžiais. Nemažas būrys klausytojų liko patenkinti susitikimu su ja.

Lietuvos tėvų forumas kviečia

„Lietuvos tėvų forumo” lektorius Rytis Gurkšnys vasario 6 dieną 17.30 val. gimnazijos aktų salėje skaitys 2 val.trukmės paskaitą „Kur vaiko laimė ir sėkmė?“ Paskaitoje trumpai supažindins su nauju LTF projektu „Tėvų iniciatyvos ir pokyčiai mokykloje“,  dalinsis asmenine patirtimi, kels klausimus ir kartu ieškos atsakymų.

Paskaitoje „Kur vaiko laimė ir sėkmė“ kalbėsime apie realybę, grėsmes, galimybes. Aiškinsimės, kas stiprina vaiko laimę, koks vaikas yra laimingas, ką daro laimingų vaikų tėvai? Svajosime apie savo vaikus po 20 – ies metų. Kartu mokysimės kurti tinkamą aplinką, kuri veda ilgalaikės laimės link, kalbėdami apie vertybes, įsitikinimus, emocinį raštingumą ir kompetencijas sužinosime, kaip mokantis mažiau, išmokti daugiau. Diskusijos metu identifikuosime didžiausius trukdžius kelyje į laimę. Surasime mokyklos sėkmės raktą ir kartu auginsime laimingus vaikus.

 

Patinka!

Asociacijos  „INFOBALT“ ir Lietuvos informatikos mokytojų asociacijos (LinMA) iniciatyva parengtas pirmas projektas „Patinka!“, skirtas mokinių kūrybiniams įgūdžiams IT srityje lavinti. Yra vykdomos kelios neformaliojo ugdymo programos  – programavimas, interneto technologijos, IT projektų vadyba, robotika, kompiuterinė grafika. 

Nuo 2014 m. vasario mėn. Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje savo veiklą pradeda „Projektų vadybos akademija“.

Jeigu tavo draugai lanko muzikos mokyklą, sportuoja, šoka, o tu dar neatradai savo pašaukimo, bet turi idėjų, nori tapti lyderiu, išmokti dirbti komandoje, gal mėgsti fotografuoti, filmuoti, piešti, rašyti straipsnius, nori įsigyti naujų šaunių draugų,  kviečiame prisijungti prie mūsų komandos. Išnaudodami tavo idėjas, individualius gebėjimus, dirbdami vienoje komandoje –  sukursime IT projektą „Virtualus vietovės gidas“ (kartu spręsime, ką mūsų gidas pateiks atvykusiems mūsų miesto svečiams – tavo bendraamžiams).

  • Užsiėmimai nemokami.
  • Projektas dalyvaus respublikiniame konkurse. Pirmą vietą laimėjusi komanda bus apdovanota naujais iPod'ais.
  • Visi mokymų dalyviai gaus sertifikuotus akademijos baigimo pažymėjimus. 
  • Tai puiki galimybė susipažinti su įdomia, šiuolaikiška profesija. Ir kas žino, gal tu nuspręsi būtent ją pasirinkti,  o ateityje tapsi puikiu IT projektų vadovu...
  • Susidomėjai? Užsirašyti gali 33 kabinete iki sausio 31 d.

 

Sveikiname nugalėtojus

Sausio 14 dieną gimnazijoje vyko mokyklinis rusų kalbos meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo I – III klasių mokiniai. Mokyklinio konkurso nugalėtojai sausio 16 dieną dalyvavo rajoniniame rusų kalbos meninio skaitymo konkurse, kuris vyko Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje. Mūsiškiams sekėsi puikiai: IIb klasės gimnazistės užėmė visas prizines vietas. Ieva Merkevičiūtė – I vietą, Orinta Mateikytė – II vietą, Kornelija Urbonaitė – III vietą. IIIb klasės gimnazistas Rokas Skvarnavičius laimėjo I vietą, jo bendraklasė Neringa Novikaitė – II vietą. Šaunuoliai! Mokinius ruošė rusų kalbos mokytojos – Stanislava Makauskienė ir Regina Budreikaitė.

Apie mus "Anykštoje"

Atmintis gyva, nes liudija

Pilietinė akcija skiriama prisiminti ir paminėti prieš 23 metus Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją, padėjusią atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.

Gimnazijoje tyrėjo diena

Sausio 10 dieną gimnazijoje įvyko Jaunojo Tyrėjo diena. Gimnazistai klausėsi paskaitos apie optines nanotechnologijas, kurią vedė VGTU Kompiuterių inžinerijos katedros  docentas dr. Zigmas Balevičius.

Mokytojai mokiniams

Gruodžio 19 d. įvyko Petro Vaičiūno penkių dalių komedijos ,,Prisikėlimas“ (režisierius    A. Navalinskas) premjera .

"Šilelis" rašo apie mus...

Mieli Mokiniai, Mokytojai, Tėveliai,

Šv. Kalėdos suteikia mums kasmet besikartojančią, tačiau kasmet ir nepakartojamą galimybę ištarti vieni kitiems tuos žodžius, kurių nepasakėme per visus metus.

Nuoširdžiai linkiu bendros vilties –stiprinančios, artinančios. Po dieviškos vilties skleidžiama šviesa, kaip ir po saule, užtenka vietos kiekvienam, ir nė vienas neturėtų būti atstumtas. Ir gamta gręžiasi, grįžta į savo viltingąją pusę: ilgėja diena, daugėja šviesos. Tegu jos daugėja ne tik danguje, bet ir mūsų  žodžiuose, mintyse, sielose.

Sveikinu kiekvieną iš Jūsų ir linkiu jaukesnių artėjančių Naujųjų Metų. Linkiu dvasios ramybės, šilumos ir jaukumo namuose ir, žinoma, tikėjimo šalia esančiu žmogumi.

Direktorė Regina Drūsienė

 

Mielieji

Gruodžio 20 d., ypatinga mūsų, Jono Biliūno gimnazijos bendruomenės,

šventė – vardo  suteikimo gimnazijai 60 metų sukaktis.

                                Šventės programa

17.00   Meninė – publicistinė popietė „Metai pralėkė saulėti“

18.00   Gimnazijos bendruomenės spektaklis – Petro Vaičiūno komedija „Prisikėlimas“

Kviečiame pabūti kartu.

Direktorė Regina Drūsienė

Apie mus rašo "Šilelis"

Kalėdinis grindų riedulio turnyras

Gruodžio 17 d. gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs Kalėdinis grindų riedulio turnyras. Dalyvavo penkios  I - IV gimnazijos klasių vaikinų  komandos. Buvo sužaista tarpusavyje  10 susitikimų. Sėkmė nusišypsojo „Persikų“ komandai (ketvirtokų gimnazistų komanda), kuri apgynė čempionų titulą. Antrąją vietą iškovojo  komanda „Pušynas 2,5 TD“ ( irgi ketvirtokų gimnazistų komanda), o trečioji vieta atiteko  jungtinei I gimnazijos klasių komandai  „ Džiumbrai“ . Varžybos buvo smagios, azartiškos, deja, žiūrovų didelio palaikymo dalyviai nesulaukė.

 Sveikiname varžybų nugalėtojus ir prizininkus, linkime jiems kuo daugiau startų ir pergalių.

 

Anykščių rajono karjeros diena

Antikorupcinę dieną paminėjome žaisdami teatrą

 Gruodžio 10 dieną IIe klasės mokiniai su mokytoja Ina Gailiūniene dalyvavo Anykščių Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje vykusioje pilietiškumo pamokoje – interaktyvioje diskusijoje. Renginį, skirtą antikorupcijos dienai paminėti, vedė „Trasparency International“ Lietuvos skyriaus atstovai. Mokiniai susipažino su korupciniais reiškiniais mūsų šalyje ir jų sprendimo būdais.

„Žodis tapo kūnu ir gyveno tarp mūsų“

Panevėžio vyskupijos jaunimo centras rengia adventinę popietę jaunimui Anykščiuose „Žodis tapo kūnu ir gyveno tarp mūsų“ (Jn 1,14) gruodžio 14 d. (šeštadienis). Šios dienos tikslas padėti jaunuoliams džiaugsmingai pasiruošti Jėzaus gimimui. Šią dieną jaunuoliai ne tik pažins Anykščių miesto muziejus, bet ir turės galimybę drauge su visais pasiruošti Kalėdų džiaugsmui – Jėzaus gimimui.

Tarmių festivalis

Anykščių rajono savivaldybė kartu su Lietuvių kalbos institutu gruodžio 12-13 dienomis organizuoja respublikinį baigiamąjį Tarmių metų renginį, į kurį žada atvykti ir LR prezidentė. Kviečiame visus dalyvauti. PROGRAMA

Skelbimas

"Gyvenk sveikai"

 

Baigėsi projektas  „Gyvenk sveikai“. Dalyvavome stacionarioje stovykloje Mičionių kaime prie Šventosios upės. Stovykloje mokėmės sveikai gyventi.  Nuoširdžiai dėkojame projekto rėmėjams  Anykščių rajono savivaldybei ir UAB „Energetinė statyba“. Dėkingi ir mūsų tėveliams, kurie parėmė šį projektą. Labai laukiame kitų metų  ir svajojame, kad vėl susitiksime stovykloje.

Ieva Skvarnavičiūtė.

Susitikimas su rašytoja

Gražią trečiadienio, lapkričio 27-osios, popietę, gimnazijos III-okai galėjo pasidžiaugti ne tik už lango iškritusiu pirmuoju sniegu. Gimnazijoje viešėjo Jaunimo literatūros festivalio  dalyvė, jauna, 22 metų rašytoja, St. Andrews universiteto Škotijoje studentė Unė Kaunaitė. Ji skaitė ištraukas iš savo knygos "Sudie, rytojau", kuri buvo pripažinta, kaip geriausia jaunimo knyga. Rašytoja nuoširdžiai atsakinėjo į užduotus klausimus, pasakojo apie savo, kaip rašytojos pašaukimą, mėgstamą literatūrą, studijas užsienyje. Mokiniai turėjo galimybę išgirsti ištrauką iš jos naujausios, dar nebaigtos, knygos. Tikimės, kad Unė vėl aplankys mūsų gimnaziją, tik šį kartą - su nauja knyga.

                                                                                                   Radvilė Talačkaitė

 

Kviečiame dalyvauti Kalėdinėje mugėje

Anykščių J. Biliūno gimnazijoje – Karjeros diena

Šių metų gruodžio 13 d. (penktadienį) Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje vyks Anykščių rajono karjeros diena. Renginio metu 11-12 klasių mokiniai susipažins su stojimo ir mokymosi sąlygomis Lietuvos aukštosiose ir profesinėse mokyklose bei studijomis užsienyje, turės galimybę gyvai pabendrauti su šių mokyklų atstovais.  Taip pat bus organizuojama apskritojo stalo diskusija mokinių ugdymo karjerai klausimais, vyks sėkmės pamokos 9-10 klasių mokiniams. Dalyvauti renginyje kviečiami mokiniai, mokytojai, tėvai. 

Renginio pradžia – 8 val., pabaiga – 15 val., renginio vieta – Anykščių Jono Biliūno gimnazija, Liudiškių g. 49, Anykščiai.

Renginį organizuoja Anykščių Jono Biliūno gimnazijos administracijos Ugdymo karjerai centras kartu su Anykščių rajono karjeros specialistais, vykdant projektą „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ (www.mukis.lt). Telefonas pasiteirauti +370 622 23734.

PROGRAMA

 

Akcija “Knygų Kalėdos 2013”

Dėkojame visiems, dalyvavusiems pernai metais šioje akcijoje. Džiaugiamės, jog Jūs padovanojote net 54 naujas knygas, leidyklos “Šviesa” bei “Alma littera” papildė mūsų fondus 84 knygomis, o rėmėjai paaukojo net  600 lt, už kuriuos visus metus pirkome pačias aktualiausias bei naujausias knygas. Šiemet akcija “Knygų Kalėdos” kviečia padovanoti gimnazijos bibliotekai Jums svarbios ir aktualios programinės literatūros. Parengėme pačių reikalingiausių knygų sąrašą. Jei savo namuose rasite bent vieną knygą iš šio sąrašo,  jei Jūsų šeima sutinks, jog šią knygą padovanotumėte gimnazijos bibliotekai, jei visa klasė nupirksite bent po knygą, –  biblioteka pasipildys Jums būtina literatūra. Ir viena perskaityta knyga gali pakeisti mūsų požiūrį…

Ne smurtui šeimoje!

Lapkričio 25 –oji minima kovos su smurtu prieš moteris diena. Mūsų gimnazijos IIe klasės mokiniai, jų auklėtoja Virginija Žalatkovienė, soc.pedagogė Jolita Baltrūnaitė ir spec. pedagogė Birutė Tretjakova dalyvavo  moterų klubo inicijuotoje akcijoje „NE smurtui šeimoje!“

Literatūros ir istorijos dermė

Lapkričio 15 dieną gimnazijoje vyko Anykščių muziejaus organizuotas renginys „1863 metų sukilimo ženklai. Jono Biliūno „Liūdnos pasakos“ skaitymai“. Jame dalyvavo VU Filologijos fakulteto Lietuvių literatūros katedros docentas dr. Regimantas Tamošaitis, LEU Lituanistikos fakulteto mokslo prodekanas, doc. dr. Dainius Vaitiekūnas ir LEU Lituanistikos fakulteto studentės. Svečiai kalbėjo apie 1863 metų sukilimo vaizdavimą literatūroje, skaitė ir nagrinėjo bene žymiausią ta tema parašytą literatūros kūrinį – Jono Biliūno apysaką „Liūdna pasaka“.

Tu gali daugiau

Sveikiname iniciatyvų konkurso „Tu gali daugiau“ ir Žurnalistinio tyrimo nugalėtojus! 2013m. spalio 1 d.- lapkričio 5d. Neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“ vykdė Iniciatyvų konkursą „Tu gali daugiau“ ir Žurnalistinį tyrimą „Ar Jums svarbu pažinti pasaulį“. Iš viso dalyvo 24 moksleivių komandos. Projekto „Pasaulis ir aš“ sudaryta komisija atrinko geriausiųjų iniciatyvų įgyvendintojus ir Žurnalistinio tyrimo autorius  ir skelbia nugalėtojus.Žurnalistinio tyrimo „Ar Jums svarbu pažinti pasaulį“ nugalėtojai:

už stiliaus savitumą - Aistė Širvinskaitė iš Anykščių, „Savanorystės vėjai“, mokytoja Dalia Andriuškevičienė.

Moksleivio diena Kolpingo kolegijoje

Šiandien gimnazijoje viešėjo Kolpingo kolegijos eko turizmo specialybės studentė, mūsų gimnazijos mokinė Regina Vėžytė. Ji pakvietė mūsų gimnazijos 10-12 klasių moksleivius į organizuojamą renginį - Moksleivio dieną Kolpingo kolegijoje. Šis renginys vyks lapkričio 28 dieną, ketvirtadienį,10 val. Šios dienos metu mokiniai atvykę į Kolpingo kolegiją turės galimybę susipažinti su mokymosi programomis, pabendrauti su administracija,studentų atstovybės nariais, apsilankyti katedrų vedėjų paskaitose. Pabūti kolegijos aplinkoje, klausinėti visų jums rūpimų klausimų ir būtent tą dieną pabūti tikru studentu. Tai lyg trumpa pažintinė diena Kolpingo kolegijoje.

 O po visų dienos ekskursijų ir paskaitų mokiniai tarpusavyje turės galimybę pasirungti ir parodyti savo žinias Protų kovoje bei po jų smagiai pajudėti šokio žingsneliu.

Darbo saugos paskaita

Ketvirtadienį, lapkričio21 dieną, mūsų gimnazijoje viešėjo Utenos Valstybinės Darbo Inspekcijos atstovai.Jie skaitė III –IV mokiniams paskaitą apie tai, ką turi žinoti jaunas žmogus pradėdamas dirbti. Inspektorius – teisininkas supažindino, kokios gali būti darbo sutartys, kurias pasirašo darbuotojas ir darbdavys. Inspektorius, atsakingas už darbo saugą, pateikė pavyzdžių, kada darbo metu įvyksta nelaimingų atsitikimų,patiriamos traumos. Mokiniai turėjo galimybę paklausti ir sužinoti atsakymus į rūpimus klausimus. 

Tiems, kuriems įdomu, informacijos ieškokite adresu www.vdi.lt

Popietė „Gyvojoje bibliotekoje“

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę. Tolerancijos dieną paminėjo ir Anykščių Jono Biliūno gimnazija. Gimnazistės Kristinos Gasiulytės iniciatyva mokykloje lankėsi „Gyvosios bibliotekos“ nariai.

Išvyka į Zarasus

Jono Biliūno gimnazijos Ib ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistai yra vokiečių kalbos besimokantys partneriai ir nuo pernai metų dalyvauja projekte “Anykštėnai – vokiečių kalbos besimokantys partneriai”. Vokiškai kalbantys zarasiškiai šių metų pavasarį svečiavosi mūsų mokykloje. Jie pasakojo apie savo gimnaziją ir joje vykdomus projektus vokiečių kalba.Šiais mokslo metais iš savo draugų gavome pakvietimą atvykti pas juos į svečius, taigi lapkričio 7-osios rytą išvažiavome. Atvykę į ežeringąjį kraštą buvom nustebinti savo draugų - zarasiškiai mums surengė orientacinį žaidimą, kurio metu turėjome pildyti specialius lapus, apsilankydami skirtingose Zarasų vietose. Žaidimas pareikalavo ištvermės ir gerų orientavimosi įgūdžių, tačiau buvo labai smagu pasiekti finišą – grįžti į „Ąžuolo“ gimnaziją, kurioje labai smagiai praleidome ketvirtadienio popietę. Mokiniai vedė mums ekskursiją po savo mokyklą, linksmino dainomis. Ir mes pasakojome apie savo veiklą  gimnazijoje bei parodėme vaidinimą pagal V. Gėtės baladę „Girių karalius“. Prie vaišių stalo turėjome progą dar artimiau pabendrauti. Tikimės, jog šis mūsų susitikimas buvo ne paskutinis! 

Gabrielė Čypaitė, Ib

Ekoidėja

Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje 2013-11-13 d. vyko „Geriausios ekoidėjos“ rajoninis konkursas, kurio metu gimnazijos komanda „Kerpės“  su savo ekoidėja iškovojo II-ąją vietą.
Ekoidėja – „Tausokime Žemės plaučius“
Nepaisant to, kad mokslo technologijos sparčiai žengia į priekį,  kasdien suvartojamo popieriaus kiekis nesumažėja.  Kiekvienas europietis vidutiniškai sunaudoja apie 150 kg popieriaus per metus. Tai milžiniškas kiekis, kuriam pagaminti naudojama mediena, vanduo bei energija.  Teigiama, kad norint pagaminti toną popieriaus reikia sunaudoti  17 medžių, nuo 5 iki 50 m3 vandens ir maždaug 2500kW energijos.

Kalbėkime taisyklingai

Derėtų neužmiršti, kad kalba turi daug rankų - priglausti, atleisti, paguosti, apglėbti, sutaikinti, sujungti... Baisu, kad šitos rankos lieka tuščios, kada ta pačia kalba kalbantys nesusikalba.

(Just. Marcinkevičius)

Pradeda veikti rubrika „Kalbėkime taisyklingai“. Ši rubrika padės Jums mokytis taisyklingai vartoti kalbą, gerbti žodį ir suprasti jo reikšmę.

Gyvoji biblioteka

Penktadienis, lapkričio 15 d. po 6 pamokų, TOLERANCIJOS dienai skirtas renginys - "Gyvoji biblioteka". Čia laužomi stereotipai apie visuomenės pažeidžiamas grupes

Jono Biliūno gimnazija per rudens atostogas nemiegojo.

Spalio 28d. įvyko ilgai lauktos kino dirbtuvės, kurias vedė jauni kino režisieriai - Dovilė Šarutytė ir Jonas Tertelis. Seniai užsimezgusi gimnazijos “Kino klubo” ir “Kino buso” draugystė į kino dirbtuves surinko dvi, dar neturinčias kino kūrimo įgūdžių,  jaunimo komandas. Vienoje iš jų kūrė scenarijus, mokėsi kino gramatikos, paišė kadruotes, filmavo 9-10 klasių mokiniai, o kitoje – 11- okai. Komandose susitiko mokiniai, dar neturėję bendrų veiklų, ne itin vieni kitus pažįstantys, bet kupini įvairių idėjų ir norų. Kino kūrimas yra kūrybinė komadinė  veikla ir dėl bendro tikslo – filmuko- grupės darniai dirbo komandose.

Lietuviško kino pamokos

 


Spalio 24-ąją dieną besidomintys kinu Anykščių Jono Biliūno gimnazijos mokiniai susirinko į susitikimą su vienu iškiliausiu lietuviško kino režisieriumi Gyčiu Lukšu. Kinematografininkų sąjunga, kuriai vadovauja G. Lukšas, vykdo projektą „Lietuviško kino pamokos“.  Mūsų gimnazijos mokiniams  labai pasisekė, jog pats režisierius sutiko pristatyti savo kino kūrybą. Pasakojimu apie kino kūrimą  bei įdomių klausimų – atsakymų pokalbiu prasidėjo pažintis su išskirtine kino asmenybe G. Lukšu.  Sukūręs keturiolika kino filmų režisierius kalbėjo apie savo kelią į kiną: ypač jausmingai atskleidė būtent tokio pasirinkimo priežastis. Jis kalbėjo apie kino jam suteiktas galias nulemti veikėjų likimus ir net pataisyti savąjį. Pasak G.Lukšo, visi jo filmai yra sukurti apie jį - nedorus poelgius pataisant ir realiai neištartus žodžius pasakant garsiai kino herojų lūpomis. Manau, kiekvienas iš klausančiųjų patikėjo kino, kaip meninės formos, galia ir įtaka. 

UŽDEKIME ATMINTIES ŽVAKELĘ

Kada regi tamsoj žvakučių jūrą
Per Vėlines-žvarbi naktis juodoji!-
Atrodo, lyg į mus staiga sužiūra
Visi, kurių netekom, apraudojom.
Prieš jų akis pasijunti lyg nuogas
Su savo ydomis, klastom, pykčiu,
Skolų nebegali grąžinti žmogui,
Kuriam jau nebeliko paslapčių.
Atleiskit jūs, užbaigę žemės kelią,
Kad, rūpesčių kasdienių prislėgti,
Mes per retai aplankom šią vietelę,
Kur būname prie jūsų taip arti,
Kad tebegirdim jūsų žodžių aidą,
Kad skaitome it knygą jūs mintis…
Te užmiršimo nuosėdas išsklaido
Ši atminimo ir rimties naktis!..

Prisimindami ir pagerbdami Anapilin iškeliavusius gimnazijos mokytojus, atminimo žvakeles uždegėme Anykščių, Kavarsko, Umėnų kapinėse.

 

Mokinių tėvų dėmesiui

Lapkričio 7 d. 17 val. vyks trišalis susirinkimas: mokytojas – mokinys – tėvai. Mokytojai Jūsų lauks kabinetuose. Būtų puiku, jei  informuotumėte klasių auklėtojus su kuriais mokytojais norėtumėte susitikti.                                                                                                                      Administracija

 

Meilės formulė

Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakultetas organizuoja respublikinį 9-12 klasių mokinių kūrybinių darbų konkursą „Meilės formulė“.

Konkurso tikslas – skatinti vyresniųjų klasių mokinių atsakingą požiūrį į meilę, lytiškumą, santuoką ir padėti jiems priimti apgalvotus bei brandžius sprendimus šioje srityje. Darbus konkursui galima pateikti iki 2014 m. vasario 7 d.

Konkurso nuostatai ir kita informacija: http://www.teologija.vdu.lt/, skiltis <Konkursai>. Visiems konkurso dalyviams ir jiems pasirengti padėjusiems mokytojams išduodamos pažymos.

Mokomoji išvyka

Smagu pamokas praleisti kitose mokymosi erdvėse. Šį kartą Lietuvos gamtos fondas padovanojo mūsų gimnazijos mokiniams pamoką-ekskursiją į Gražutės regioninį parką.Mes, I- IV gimnazijos klasių mokiniai, keliavome Ąžuolo pažintiniu taku ir išklausėme paskaitą apie atsakingą miškininkystę ir biologinės įvairovės apsaugą. Paskaitą vedė R. Karpuška,Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas.Patyrėme daug malonių įspūdžių, įgijome naujų žinių,  už tai dėkojame  mokytojoms I. Tutkuvienei ir I. Gailiūnienei,  ir Lietuvos gamtos fondui.

G.Čypaitė Ibg mokinė.

Gimnazistų krikštynos

Šie mokslo metai Jono Biliūno gimnazijai ypatingi - tapo pirma ir vienintele išgryninta gimnazija Anykščių rajone. Kaip žinia, permainų laikais visad kyla daugybė klausimų: kaip gyvensime toliau? Ką daryti, kad įvairios ir gausios gimnazijos veiklos taptų  prasmingesnės? Kaip išsaugoti tradicijas ir kurti naujas?

 

 

Pranešimas

Spalio 22 d. 17. 30 val. gimnazijos aktų salėje  vyks  tėvų saviugdos klubo susirinkimas. Kviečiame dalyvauti  I – III klasių mokinius, mokytojus, tėvus.

Saviugdos klubai – tai naujas būdas dalyvauti ir suprasti šiuolaikinę mokyklą ir savo vietą joje. Pažinti ir spręsti esmines mokyklos bendruomenės problemas siūloma aktyvios diskusijos metu. Jau pats saviugdos klubo pavadinimas nusako, jog labai daug tikimasi iš pačių jo dalyvių. Visų svarbiausia savybė norinčiam tapti klubo nariu – aktyvumas. Saviugdos klubuose laukiami tie tėvai, mokytojai bei mokiniai, kurie nuoširdžiai nori pokyčių tiek savo mokykloje, tiek ir už jos ribų, kurie nebijo pasisakyti, ir nori turėti stiprią savivaldą savo mokykloje bei patys siūlyti bei įgyvendinti jai būtiniausius sprendimus.

 Pagrindinis dalykas, kurio siekiama saviugdos klubuose, yra aktyvių tėvų, mokytojų ir mokinių sujungimas į vieną aktyvią, pokyčių norinčią bendruomenę, kuri tęstų pradėtas veiklas ir skatintų prisijungti ir kitus savo mokyklos, miesto ar rajono žmones, ir visi kartu galėtų tobulėti, palaikyti vienas kitą ir keisti ateitį.

Galimybių yra begalė, ir reikia nepamiršti, kad vieninteliai dalykai, kurių kartais pritrūksta, yra iniciatyva, aktyvi žmonių grupė, ir siekis veikti. Visa tai  siūloma saviugdos klube. 

                                                                                                                       Gimnazijos administracija

 

Susitikimas su Vaiva Grainyte

Spalio 16 d., trečiadienį, Jono Biliūno gimnazijos moksleiviai dalyvavo susitikime su rašytoja, viena iš 2012 metų skaitomiausių knygų autore Vaiva Grainyte. Ji pristatė didelio susidomėjimo visuomenėje sulaukusią knygą ,, Pekino dienoraščiai“ ir pasakojo apie savo aistrą kelionėms. Susitikimo metu mes sužinojome, kad rašytoją prie filologijos traukė jau nuo pat mokyklos laikų. Ji buvo respublikinio jaunųjų filologų konkurso laureatė. Pati Vaiva Grainytė šio savo gyvenimo etapo neišskiria. Vieną didžiausių jos potyrių lėmė metus trukusios kinų kalbos studijos Kinijoje. 

Idėjos padėjėjos

Įvyko klasių seniūnų susitikimas su maltos ordino savanoriais

Plačiau 

„Kodėl man naudingas sveikatos draudimas?“

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) jau trečius metus iš eilės rengia viktoriną apie privalomąjį sveikatos draudimą ir kviečia Panevėžio,  Utenos apskričių dešimtokus, vienuoliktokus ir dvyliktokus joje dalyvauti. Šių metų viktorina „Kodėl man naudingas sveikatos draudimas?“, atsižvelgus į mokytojų ir mokinių pageidavimą, rengiama rudenį. Labai tikimės, kad joje dalyvaus dar daugiau moksleivių nei pernai ar užpernai.  O dalyvauti verta! Vaikai, atsakę į viktorinos klausimus, turi galimybę laimėti vertingų prizų – knygyno dovanų kuponų bei paskatinamųjų prizų. PLAČIAU

Sos Ostsee

Sos Ostsee – projektas vokiečių kalba, kurio tikslas ne tik gerinti vokiečių kalbos žinias, bet ir padėti Baltijos jūrai, kuri bis labiau ir labiau teršiama. Man teko sudalyvauti vienoje šio projekto dalių – 6 dienų stovykloje vykusioje Klaipėdoje ir Ventspilyje, Latvijoje.

 Kad patekčiau į šią stovyklą, reikėjo užpildyti anketą ir sudalyvauti norinčių atrankoje. Labai apsidžiaugiau sužinojusi, kad patekau. Buvo atrinkta 15 mokinių iš Lietuvos ir 15 iš Latvijos. Stovykla visiškai nemokama.

Lietuviškos olimpinės mylios bėgimas gimnazijoje

2013 m. spalio 7-13 dienomis visoje Europoje vyksta daugiau nei 700 renginių skirtų Europos judėjimo savaitei. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinė akademija organizuoja visuotinę akciją Lietuvoje: Europos judėjimo savaitės bėgimą bendrojo ugdymo įstaigose. Prie šios gražios akcijos prisijungė ir Jono Biliūno gimnazijos mokiniai, nes mūsų  gimnazija yra aktyvi projekto ,,Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“ narė. Tai geriausias būdas skatinti vaikus sportuoti, diegti olimpines vertybes, supažindinti su olimpinio sąjūdžio istorija.

Spalio 8 dieną 14val. gimnazistai startavo  lietuviškos olimpinės mylios (1998m) bėgime. Sveikiname visus dalyvius, skatiname toliau judėti, sportuoti, stengtis iš visų jėgų ir džiaugtis dėl įdėtų pastangų.

Dėkojame

Gimnazijos biblioteka pasipildė naujomis knygomis. Nuoširdžią padėką reiškiame gerbiamiems Anykščių krašto žmonėms: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Anykščių skyriaus pirmininkei P. Petrylienei, rašytojui R. Vanagui, rajono Tarybos nariui D. Žiogeliui.

Ekskursija į Rumšiškes

Rugsėjo 26 d. didelis būrys Anykščių  Jono Biliūno gimnazijos mokinių apsilankė Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Tokią galimybę mokiniams suteikė JAV Lietuvių Bendruomenės Krašto Valdyba. Ši bendruomenė yra nepelno siekianti organizacija, gyvuojanti daugiau kaip 60 metų. Jos gretose - tik savanoriai, kurie dirba ir aukoja savo laiką ir lėšas lietuvybės puoselėjimui.

Mokiniai labai džiaugėsi kelionės įspūdžiais ir yra dėkingi JAV Lietuvių Bendruomenei ir mokytojams  už šią ekskursiją.

Ekskursiją organizavo Anykščių  Jono Biliūno gimnazijos socialinė pedagogė Jolita Baltrūnaitė ir psichologė Renalda Statkuvienė.

Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 diena - Europos kalbų diena. Ta proga Vilniaus Rotušės aikštėje vyks renginiai, skirti moksleiviams. Juose dalyvaus ir mūsų gimnazijos aktyviausi užsienio kalbų būrelių nariai.

“Atminties keliu” - Genocido istorijos pamokos Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje

Ankstų rugsėjo 23-osios rytą  istorijos mokytojo G. Ražansko vedama  Lietuvos genocido aukų paminėjimo pamoka prasidėjo prie Anykščių Liudiškių kalvų Žydų sušaudymo vietoje. Rimtis ir susikaupimas, plevenančios žvakučių liepsnelės, atviri ir supratingi abiturientų veidai,  gyvai perteikti žydų istorijos fragmentai bylojo apie tragišką Lietuvos genocido istoriją. Praeitis gyva, ji mus jaudina bei skatina permąstyti ir suvokti istoriją.  

Kaip perteikti jauniems žmonėms žydų  tautos skaudžius istorijos momentus?

Gerb. Tėveliai

rugsėjo 25 dieną, trečiadienį, vyks tėvų susirinkimas.

Darbotvarkė:

17:30 val. - supažindinimas su Tėvų forumo veikla (gimnazijos aktų salėje);

- informacijos;

18:00 val. - susitikimai su klasių auklėtojais jų kabinetuose.

Gimnazijos direktorė
Regina Drūsienė

Rūpinamės 1863 m. paveldu

Nuo praeitų mokslo metų mūsų gimnazija įsijungė į projektą "Rūpinamės 1863 m. paveldu". Projektą globoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Lenkijos institutas Lietuvoje. Projekto tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi istorija, ugdyti pilietiškumą, toleranciją ir bendradarbiavimą. Dalyvaujančios mokyklos suskirstytos į "darbinius trejetus". Biliūniečių partneriais tapo kaimynai ukmergiškiai iš Antano Smetonos gimnazijos ir Elektrėnų "Versmės" gimnazijos gimnazistai. Pasitarę su projekto bičiuliais sumanėme surengti bendrą ekskursiją, aplankyti sukilimą menančias vietas, pasidomėti jų istorija ir parengti maršruto žemėlapiuką. Paaiškėjo, kad tokių vietovių turtingiausi mūsų Anykščiai, todėl biliūniečiams teko daug skaityti, planuoti maršrutą, rasti gidą ir pakviesti draugus į kelionę. Palydėti ir ekskursijos vadovu būti maloniai sutiko mokytojas, istorikas Antanas Žemaitis.

Skaityti daugiau

Apie mus rašo...

Biliūno gimnazijos 9fi klasės moksleiviai su mokytoju G.Ražansku dalyvavo... Plačiau "Šilelyje"

Žvaigždėta naktis

Prasidėjus naujiems mokslo metams mūsų mokykloje atgimė ir šaunusis geografijos mokytojos Inos Gailiūnienės vadovaujamas turistų būrelis!

Nuo pat pradžios kupini idėjų bei planų būrelio nariai su mokytoja sugalvojome, jog reikia atsidžiaugti šiltomis auksinio rudens naktimis bei nedelsiant kartu pradėti savo veiklą. Nusprendėme surengti naktinį žygį ant Vorutos piliakalnio. Jo metu stebėjome vis dar vasarinį padangės žvaigždyną, šildėmės arbata bei smagiai kartu leidome laiką. Su mumis keliavo ir astronomijos mėgėjas Giedrius Motiejūnas, kuris vedė mums išsamią pamoką apie galaktiką. Sužinojome, kaip rasti Šiaurinę žvaigždę, ryškiausią Lyros žvaigždyno žvaigždutę Vegą, atskyrėme Kasiopėjos bei Gulbių žvaigždyną, turėjome progą stebėti dangaus šviesulius pro teleskopą, žaidėme žaidimus.

Už šio šaunaus vakaro organizavimą ir rūpestį, gautas žinias bei puikiai praleistą laiką dėkojame mūsų būrelio vadovei Inai bei Giedriui.