ANYKŠČIŲ JONO BILIŪNO GIMNAZIJA

Biudžetinė įstaiga, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190046685

Naujienos

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau antrą kartą kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“, kurios metu dalyviai geriau pažins pedagogo profesiją, ugdys lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizacinius įgūdžius. Tai kasmetinis renginys, kuris sukviečia gabiausius moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir suteikia galimybę sužinoti apie studijas Lietuvos edukologijos universitete.

 Visi Akademijos dalyviai gaus „Jaunojo pedagogo“ diplomą. Ir visa tai – nemokamai! Plačiau

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas skelbia

Remiantis Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro atliktu tyrimu, sudarytas specialistų kvalifikacijos žemėlapis. Šis tyrimas  remiasi informacija apie 312 tūkst.  absolventų, kurie specialybes įgijo 2010-2014 metais bei Sodros duomenimis.

Pastebėta, kad labiausiai paklausiausi ir darbo rinkai patraukliausi yra kompiuterijos specialistai. Baigę šias studijas kolegijų, universitetų absolventai lengvai randa gerai apmokamą darbą. Iš baigusių kolegijas absolventų, darbo rinkai patraukliausi yra transporto paslaugų atstovai, o mažai pageidaujami yra kolegiją baigę teisininkai. Iš baigusiųjų universitetus gerai apmokamą darbą lengvai randa inžinieriai, tačiau statistinio šalies vidurkio darbo užmokesčio nesiekia absolventai baigę medicinos, pedagogikos, architektūros bei žurnalistikos studijas. Taip pat pastebėta, kad baigusių saugos specialistų, statybininkų bei matematikų specialybes, galimybės pagerėja baigus magistratūros studijas. Atliktas tyrimas taip pat parodė, kad mažiausiai sėkmingai įsidarbina absolventai, baigę aplinkosaugos specialybę. Šios srities atstovai turi ribotas galimybes gauti didesnį nei vidutinį darbo užmokestį. Reikia pastebėti, kad šis tyrimas neapima darbininkiškų profesijų atstovų, todėl ateityje planuojama praplėsti tiriamųjų apimtį.

Straipsnis sudarytas remiantis „Lietuvos žinios“ pateikta informacija.

 

Šeštadienį anykštėnai minėjo garsiojo kraštiečio, vyskupo ir poeto Antano Baranausko jubiliejų. 180 – ojo gimtadienio šventė prasidėjo prie buvusios Baranauskų sodybvietės, kur prabėgo būsimojo kūrėjo kūdikystės ir vaikystės dienos.  Mūsų gimnazijos abiturientai Jonas Banys ir Andrius Kazanavičius skaitė jaunojo Antano Baranausko susikurtas elgesio taisykles, kurios aktualios ir šiandienos jaunam žmogui.

Skaityti daugiau...