ANYKŠČIŲ JONO BILIŪNO GIMNAZIJA

Biudžetinė įstaiga, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190046685

Naujienos

2014-03-17. Dimisijos pulkininko leitenanto istorijos pamoka J. Biliūno gimnazistams

- Laimingas tas, kas atiduoda gyvybę už Tėvynę.  Laiminga Tėvynė, jei atsiranda už ją atiduodančių gyvybę, - tokiais žodžiais į J. Biliūno gimnazijos gimnazistus kreipėsi  dimisijos pulkininkas leitenantas Stanislovas Adamonis.  Plačiau

Kovo 7-8 dienomis Edukologijos universitete vyko XVII-oji Lietuvos mokinių filosofijos olimpiada. Sėkmingai įveikęs pirmąjį etapą į šią olimpiadą buvo pakviestas mūsų gimnazijos III f klasės mokinys Mantas Ragauskas. Trisdešimt keturi olimpiados dalyviai varžėsi tarpusavyje rašydami filosofinę esė. Mantas pasirinko prancūzų filosofo Emanuelio Levino ištraukos analizę. Kol buvo taisomi darbai, mokiniai buvo pakviesti į VU Filosofijos katedros dėstytojo dr.Kristupo Saboliaus paskaitą, kurios metu vyko kino filmo „Avilys“ peržiūra ir filosofinė jo interpretacija. Vakare olimpiados dalyviai ir mokytojai Nacionaliniame Dramos Teatre žiūrėjo režisieriaus L. Bagossy spektaklį „Lilijomas“. Nors šioje olimpiadoje Mantas neužėmė prizinės vietos, tačiau su filosofija praleistas laikas visada bus prasmingas ir pilnas naujų iššūkių.

Gerbiamieji,

1990 m. Kovo 11-oji - neišdildomomis raidėmis įrašyta į mūsų Lietuvos istoriją, nes tądien atkūrėme savo laisvę.

Nuoširdžiai sveikinu mokyklų bendruomenes Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga ir linkiu būti tokiais, kokie buvome tą lemtingąją istorinę Kovo 11 – ąją,  kupini pasiryžimo, pilietinės santarvės ir didelių tikslų.

 Tad šia proga noriu visiems palinkėti tvirtybės ir  susitelkimo, nes tik dirbdami drauge kuriame laisvą, demokratišką ir modernią Lietuvą.

Švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė

Mieli mokiniai, mokytojai,

Jau beveik ketvirtį amžiaus Kovo 11-ąją mūsų širdyse iš naujo atgimsta Lietuva. Tai diena, kai mūsų siekiai ir viltys susijungia vardan Laisvos ir Nepriklausomos valstybės.

Atvirą, veržlią ir patikimą Lietuvą savo idėjomis ir darbais kasdien kuriame mes visi.

 Visų pastangos ir rūpestis – geriausias pilietiškumo ir meilės Lietuvai įrodymas. Mūsų visų Lietuvai.

Būkime vieningi ir kelkime sau kuo daugiau bendrų tikslų. Tegul svarbiausias jų visada išlieka laisva Lietuva.

 Tikėkime ir didžiuokimės savo šalimi.

Su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Jus visus!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Vilnius,2014