ANYKŠČIŲ JONO BILIŪNO GIMNAZIJA

Biudžetinė įstaiga, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190046685

Naujienos

Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25 metų jubiliejų, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir kalbines technologijas plėtojanti bendrovė „Tilde IT“ vėl pakvietė šalies ir užsienio lietuviškose mokyklose besimokančius 5-10 klasių mokinius pasitikrinti lietuvių kalbos žinias prie kompiuterių. Konkursas „Švari kalba – švari galva“ šiemet vyko jau aštuntą kartą. Pernai konkursas sulaukė rekordinio – 12 tūkstančių – dalyvių,  pirmajame ture varžėsi 23 ir mūsų gimnazijos I-II klasių mokiniai. Šiemet konkurso „Švari kalba – švari galva“ pirmajame ture dalyvavo 18 mūsų gimnazistų, deja, į antrąjį turą nė vienas nepateko. Tikimės, kad devintasis konkursas, vyksiantis kitąmet, bus sėkmingesnis ir jame savo lietuvių kalbos žinias ir praktinius gebėjimus pademonstruos daugiau mūsų gimnazijos mokinių. 

Baigiamosios gimnazijos klasės merginų: Karolinos Žiogelytės, Audingos Zakarkaitės, Livetos Simanavičiūtės, Ramintos Simanavičiūtės, Aušrinės Simonavičiūtės, Ingridos Bikutės, Rugilės Balnaitės, Rūtos Banytės, Robertos Adamonytės sukurti unikalūs, rankų darbo papuošalai iš “ekskliuzyvinių” medžiagų: sagų, užtrauktukų, kaklaraiščių, vielos, nagų lako, vilnos, tirpios plėvelės ir kt. Aistės Bajoravičiūtės ir Indrės Milašiūtės tapybos ant šilko paveikslai. Antrinių žaliavų panaudojimas papuošalų gamyboje itin reta ir kūrybiška veikla,  reikalaujanti iš kūrėjų kruopštumo, susikaupimo bei žinių. Šie papuošalai galėtų tapti įsimintiniausios Jūsų šventės aprangos aksesuarais; papildo kasdienybės rūbą; pritaikytas akcentas suteikia jūsų aprangai išskirtinumo įspūdį. Jei patinka būti originaliai, savitai, išskirtinei, puiki galimybė susikurti sau šventę.


 

    „Nacionalinį diktantą rašantys žmonės yra gražus meilės gimtajai kalbai pavyzdys. Tai rodo, kad mes rūpinamės savo kalba ir neleisime jai išnykti,“- sako Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
     Nuo 2005 metų pradėtas rengti tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis Nacionalinio diktanto konkursas. Konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba.
     Šiemet vasario 21 dieną – Gimtosios kalbos dieną – buvo rašomas VIII Nacionalinis diktantas. Daugiau nei 7000 žmonių tą dieną ryžosi išbandyti jėgas konkurse ( praėjusiais metais dalyvavo per 3000 žmonių).
   Mūsų gimnazijos bendruomenė neliko pasyvi. Vasario 21 d., šeštadienį, Nacionalinį diktantą rašė 93 gimnazistai  ir viena mokytoja – anglų k. mokytoja E. Vildžienė. Lauros Sintijos Černiauskaitės tekstas „Pokalbis“ buvo įdomus, tačiau netikėčiausias dalykas jame buvo dialogas, sutrukdęs ne vienam dalyviui patekti į antrąjį turą. Į kitą etapą patekti galėjo tie dalyviai, kurie padarė ne daugiau kaip 4 klaidas. Deja, gimnazistams nepasisekė. Gaila, kad ne visi  patys raštingiausi gimnazijos mokiniai, pamiršę pilietinę pareigą, dalyvavo konkurse.

 

Vasario 24 d. 11 val. asociacija „INFOBALT“ kartu su Lietuvos tūkstantmečio vaikais kviečia 5-12 klasių moksleivius dalyvauti e. įgūdžių varžytuvėse. E. varžytuvės bus transliuojamos www.lrt.lt portale. Moksleiviai galės varžytis dėl vertingų rėmėjų „Microsoft“, „Huawei“ ir „ELDES“ įsteigtų prizų realiu laiku į klausimus informatikos, informacinių technologijų tema atsakinėdami Lietuvos tūkstantmečio vaikų mobiliojoje programėlėje.

Kaip dalyvauti?
• į išmanųjį telefoną ar kitą įrenginį reikia parsisiųsti nemokamą programėlę Lietuvos tūkstantmečio vaikai;
• užsiregistruoti programėlėje, prie nustatymų registracijos lange įvedant vardą, el. pašto adresą ir gimimo metus;
• vasario 24 d. 11 val. įsijungti www.lrt.lt ir stebėti transliaciją;
• transliacijos metu atsakinėti į klausimus programėlėje savo registruotoje paskyroje.

Detalesnę informaciją sekite E. įgūdžių internetiniame tinklapyje www.eigudziai.lt ir Facebook paskyroje www.facebook.com/e.igudziai,