ANYKŠČIŲ JONO BILIŪNO GIMNAZIJA

Biudžetinė įstaiga, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190046685

Naujienos

    „Nacionalinį diktantą rašantys žmonės yra gražus meilės gimtajai kalbai pavyzdys. Tai rodo, kad mes rūpinamės savo kalba ir neleisime jai išnykti,“- sako Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
     Nuo 2005 metų pradėtas rengti tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis Nacionalinio diktanto konkursas. Konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba.
     Šiemet vasario 21 dieną – Gimtosios kalbos dieną – buvo rašomas VIII Nacionalinis diktantas. Daugiau nei 7000 žmonių tą dieną ryžosi išbandyti jėgas konkurse ( praėjusiais metais dalyvavo per 3000 žmonių).
   Mūsų gimnazijos bendruomenė neliko pasyvi. Vasario 21 d., šeštadienį, Nacionalinį diktantą rašė 93 gimnazistai  ir viena mokytoja – anglų k. mokytoja E. Vildžienė. Lauros Sintijos Černiauskaitės tekstas „Pokalbis“ buvo įdomus, tačiau netikėčiausias dalykas jame buvo dialogas, sutrukdęs ne vienam dalyviui patekti į antrąjį turą. Į kitą etapą patekti galėjo tie dalyviai, kurie padarė ne daugiau kaip 4 klaidas. Deja, gimnazistams nepasisekė. Gaila, kad ne visi  patys raštingiausi gimnazijos mokiniai, pamiršę pilietinę pareigą, dalyvavo konkurse.

 

Vasario 24 d. 11 val. asociacija „INFOBALT“ kartu su Lietuvos tūkstantmečio vaikais kviečia 5-12 klasių moksleivius dalyvauti e. įgūdžių varžytuvėse. E. varžytuvės bus transliuojamos www.lrt.lt portale. Moksleiviai galės varžytis dėl vertingų rėmėjų „Microsoft“, „Huawei“ ir „ELDES“ įsteigtų prizų realiu laiku į klausimus informatikos, informacinių technologijų tema atsakinėdami Lietuvos tūkstantmečio vaikų mobiliojoje programėlėje.

Kaip dalyvauti?
• į išmanųjį telefoną ar kitą įrenginį reikia parsisiųsti nemokamą programėlę Lietuvos tūkstantmečio vaikai;
• užsiregistruoti programėlėje, prie nustatymų registracijos lange įvedant vardą, el. pašto adresą ir gimimo metus;
• vasario 24 d. 11 val. įsijungti www.lrt.lt ir stebėti transliaciją;
• transliacijos metu atsakinėti į klausimus programėlėje savo registruotoje paskyroje.

Detalesnę informaciją sekite E. įgūdžių internetiniame tinklapyje www.eigudziai.lt ir Facebook paskyroje www.facebook.com/e.igudziai,

 

Saulėtą  2015 metų vasario 17 dienos rytą gabiausi gimnazijos geografai išvyko į ekskursiją. Šios ekskursijos tikslas – susipažinti su Lietuvos energetikos sistema ir pasiruošti  rajoninei geografijos olimpiadai. Mes aplankėme Grigiškių popieriaus fabriką, Vievio kelių muziejų, Elektrėnų šiluminę elektrinę ir Kauno hidroakumuliacinę elektrinę.

 

Skaityti daugiau...

 Studijos Lietuvos edukologijos universitete