ANYKŠČIŲ JONO BILIŪNO GIMNAZIJA

Biudžetinė įstaiga, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190046685

Naujienos

2015 metų kovo 11-ąją sukaks 25 metai, kai buvo priimtas Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo aktas dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo. Šio jubiliejinio atkurtos mūsų valstybės minėjimo proga Lietuvos mokinių parlamentas, Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos studentų sąjunga ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba su partnere - LR Švietimo ir mokslo ministerija inicijuoja akciją "Lietuvai ir man". Jos tikslas – suburti jaunimą netradiciškai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines, įtraukti mokytojus, tėvus, visuomenę. 

Skaityti daugiau...

... dienos  vos ilgyn, o mes kažin ko ilgimės, kažin ko graudu pasidaro, tarsi patys būtume lyg tie medžiai, netekę savo lapų – nuogesni, vienišesni, labiau pažeidžiami. Pažeidžiami ir pažeisti šiandien, viduržiemį, paskutinį sausio penktadienį, nes išlydime savo bičiulę, savo kolegę, savo miesto – Anykščių – mokytoją Vandą Rudokienę. Ji tiek daug mums davė – draugystės šilumą, pasidalytą džiaugsmą ir iškentėtą nuovargį, minties ir žodžio, kasdienio darbo ir kantrybės jėgą, gimusią akistatoje su pašaukimu mylėti, kurti, lipdyti žmogų. Ir mokytoja Vanda kantriai lipdė – glaudė prie savęs pradinukus, ugdė jų atsparumą blogiui, mokė teisingumo, klojo orumo ir moralinio tvirtumo pamatus. Ir pati gyveno nemeluodama, nesiskųsdama, neprašydama užuojautos ar atlaidumo: visada rami, santūri, kupina vidinės rimties kaip tikra dvasios aristokratė. Jos širdies šilumos buvo tiek daug, kad jos pakako visiems – ir šeimai, ir darbui, ir mokiniams, ir mums – kolegoms. Juk buvo puiki ir mylinti gyvenimo bendrakeleivė savo vyrui, nuostabi motina, išauginusi dukrą Violetą, švelni, bet reikli močiutė anūkėlėms Justutei ir Rasutei. O dabar – žemiškos kelionės pabaiga. Viduržiemis, kai nusileidžiama nuo gyvenimo išbandymų ir tylių džiaugsmų kalno, o prieš akis skleidžiasi būties ir nebūties vaiskumas. Ir suprantame – žmogaus gyvenimas nesibaigia ties kapų kalneliu. Bet ten, anapus, lauks kitas kalnas, akinamai baltas, spindintis, į kurį dar reiks įkopti. O mes, liekantys čia, pakalnėje, dėkojame Jums, mokytoja Vanda, už tai, kad buvote su mumis, už tai, kad šalia Jūsų nesijautėme vieniši, kad dalinote kiekvienam gerumą. Juk gyvi mes tik vienu šioj  žemėj – gerumu, dovanotu kitų ir kitiems.

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau antrą kartą kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“, kurios metu dalyviai geriau pažins pedagogo profesiją, ugdys lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizacinius įgūdžius. Tai kasmetinis renginys, kuris sukviečia gabiausius moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir suteikia galimybę sužinoti apie studijas Lietuvos edukologijos universitete.

 Visi Akademijos dalyviai gaus „Jaunojo pedagogo“ diplomą. Ir visa tai – nemokamai! Plačiau

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas skelbia