Naujienos

Lietuvos sporto muziejus jau šeštus metus organizuoja respublikinį mokinių rašinių konkursą. Šiais metais rašinių tema buvo „Ar teisingai elgiuosi pasirinkdamas sportininko kelią?". Konkurse dalyvavo apie 60 mokinių iš įvairių Lietuvos rajonų. Smagu, kad laureatėmis tapo mūsų gimnazistės Vincenta Augustinavičiūtė ( I b klasė) ir Kristina Kazlauskaitė ( IV a ). Jas konsultavo lietuvių kalbos mokytoja V. Žalatkovienė.  Vasario 27 d. Kaune , Sporto muziejuje, vyko mokslinė – praktinė konferencija „Olimpinis judėjimas ir mokykla“. Į konferenciją buvo pakviestos ir mūsų gimnazijos mokinės bei jų mokytoja. Vertinimo komisija- žymūs Lietuvos sportininkai,     Kūno kultūros universiteto dėstytojai - apdovanojo  laureates taurėmis, medaliais ir padėkomis. „Smagu dalyvauti ir būti pripažintai, pergalė skatina ir toliau rašyti. Turime daug įvairių taurių (ypač Kristina už pergales slidinėjimo varžybose), bet pirmą kartą gavom taurę ir medalį už rašinį!“- džiaugėsi nugalėtojos.

Grupė gimnazijos moksleivių pavasarį pradėjo dalyvaudami  prof. Kazimiero Baršausko fizikos konkurse, kurį kasmet organizuoja KTU Fundamentaliųjų mokslų fakulteto Fizikos katedra. Moksleiviai buvo supažindinti su KTU gyvenimu ir stojimo sąlygomis. Po to dalyvavo uždavinių sprendimo konkurse ir stebėjo įdomius bandymus. Tuo tarpu mokytojai dalyvavo seminare. Nuotraukoje mokytojos Vidos rankose lietuviško LitSat-1(KTU) palydovo "brolis dvynys". Visi grįžome su gera nuotaika ir pilni įspūdžių. Lauksime konkurso rezultatų.

Trečiadienį  biliūniečių delegacija viešėjo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje. Šiltai sutikti, kava pavaišinti, lydimi gimnazijos direktoriaus Stanislavo Berniko ir mokinių  išvykome į pažintinę ekskursiją po įžymias vietas: Brazauskų namus - muziejų Jono Biliūno gatvėje (tas mus maloniai nuteikė), Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedrą, kur mus pasitiko ir ekskursiją vedė muziejaus direktorius Olijardas.  Aplankėme ir kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškę Guronyse.

                Po turiningos ekskursijos gimnazijos direktorius aprodė savo valdas, kartu su mokytojų metodinės tarybos nariais pristatė Algirdo Brazausko gimnazijos ugdymo sistemą,  vyko apskrito stalo diskusija informacijos centre – bibliotekoje. Kalbėjome apie bendradarbiavimo galimybes ir kryptis.

                 Džiugu, kad apie tolimesnį bendradarbiavimą tarėsi ne tik administracijos, mokytojai, bet ir mokiniai. Priimti bendri pirmi susitarimai, kurie vėliau turėtų tapti mokinių ir mokytojų bendradarbiavimo tradicija įvairiais klausimais.

                 Kovo paskutinę savaitę lauksime atsakomojo vizito.

 

Vasario 24 d. Anykščių rajone lankėsi projekto prieš krūties vėžį "Nedelsk" iniciatorė Agnė Zuokienė, kuri jau daugiau kaip dešimt metų rūpinasi moterų sveikata, o būdama Seimo nare  priklausė sveikatos reikalų komitetui. Paskaitą moterims ir merginoms svarbia tema, konkrečių patarimų apie profilaktikos programas Lietuvoje, krūties vėžio simptomus išgirdome ir mes, gimnazijoje dirbančios moterys ir besimokančios merginos. 

Profesijos pasirinkimo tema kalbėjo Seimo narė Birutė Vėsaitė. Viešnios linkėjo merginoms sveikatos, stiprios ir gausios šeimos, to Lietuvai  šiuo metu ypač trūksta, skatino merginas rinktis ir vyriškesnes profesijas.