Š. m. spalio 10 d. Valdovų rūmuose įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Jos metu 24 jaunuoliai iš visos Lietuvos buvo apdovanoti aukso ir sidabro apdovanojimais. Jo Karališkoji Prakilnybė Princas Edward, Vesekso Grafas ir Jos ekscelencija Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė sertifikatus ir ženklelius. Anykščių Jono Biliūno gimnazijos DofE dalyviams  Karolinai Žilytei ir Vilijai Baltrėnaitei buvo įteikti sidabro ženkleliai. „Tai yra antrasis DofE programos ženklelis. Pirmąjį bronzos ženklelį gavau prieš dvejus metus. Labai džiaugiuosi, kad pavyko pasiekti numatytus tikslus ir iš Princo Edwardo rankų gauti sidabro ženklelį“ – teigia Vilija Baltrėnaitė. „Jaučiausi laiminga, buvo didžiulė garbė atsiimti sidabro ženklelį, bet dar didesnė motyvacija nesustoti, nes tai tik dar viena pabaiga, kuri pažymi naują pradžią asmeninio tobulėjimo link“- antrino Karolina Žilytė.

Apdovanojimus gavę jauni žmonės, siekdami jiems patiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip 12 mėnesių  aktyviai fizinei veiklai (bėgiojo, plaukiojo, žaidė tenisą, tinklinį, važiavo dviračiais, jodinėjo arkliais, šoko, užsiėmė joga, nuėjo 100 km. pėsčiomis; skyrė laiko naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (piešė, fotografavo, grojo, kūrė vaidmenis, video, rūbų eskizus, mokėsi gaminti valgyti, skaitė, mokėsi užsienio kalbų, aktyviai savanoriavo gimnazijos bibliotekoje, padėjo seneliams, beglobiams gyvūnams, vedė užsiėmimus vaikams, organizavo renginius, bei dalyvavo žygiuose gamtoje per kuriuos iš viso nužingsniuota ne mažiau kaip 1000 kilometrų.

DofE programa  yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių.  Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.